Dlhoročná séria asi najrealistickejších leteckých simulátorov Microsoft Flight Simulator sa už budúci rok dočká svojho očakávaného pokračovania. Obľúbený simulátor sa bude môcť pochváliť asi najreálnejším spracovaním počasia, aké v hrách uvidíš.

Okrem krásnych scenérií, technicky orientované video predviedlo počasie, ktoré nielenže vyzerá dobre, ale aj bude ovplyvňovať vlastnosti letu tak, ako v realite.

Predstav si to tak, že ak bude hmla alebo bude pršať, tvoje rokmi nazbierané skúsenosti v ostatných simulačných hrách ti budú nanič, keďže tvoje lietadlo bude musieť letieť pomalšie.

Druhým typom pastvy pre oči budú skutočnosti podobné oblaky. Tie budú tvorené až z 32 vrstiev a budú sa pohybovať presne tak, ako v tie na našej oblohe.

Pri ovplyvňovaní smeru oblakov, vetra námrazy a iných klimatických zmien štúdio využívalo rôzne skutočné navigačné nástroje pre sledovanie vývoja počasia a dýzové prúdenie vzduchu, využívane aj letectvom.

Nenechaj si ujsť
Toto je TOP 10 hier, ktoré čaká v najbližšej dobe veľkolepé oživenie do novej podoby

Samozrejmosťou v dnešnej dobe je už dynamický deň a noc. Vyzdvihnúť by sme naozaj chceli grafické spracovanie a už tradične, opätovné priblíženie sa realite. Najnovšieho dielu Microsoft Flight Simulator sa dočkáme v priebehu roku 2020.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom