Nedávno predstavené smartfóny série Huawei P40, vrátane vlajkovej lode P40 Pro, prichádzajú na trh bez Google služieb, a teda obchodu Google Play aj aplikácií od tejto spoločnosti.

V praxi to znamená, že napríklad nemajú predinštalované niektoré aplikácie, na ktoré ste bežne pri Androide zvyknutí. Tento fakt nových majiteľov chtiac či nechtiac núti zamýšľať sa aj nad ďalšími cestami, ako dostať aplikácie, ktoré používajú, do nového zariadenia. Jeden spôsob obzvlášť stojí za pozornosť: je jednoduchý, spoľahlivý a môže ho použiť každý. 

Riešenie menom Phone Clone

Prenos dát zo starého do nového telefónu v posledných rokoch naberá na dôležitosti. Dôvod je logický – telefóny meníme čoraz častejšie, avšak o fotky z dovolenky spred dvoch rokov či cenné kontakty nechce prísť nikto. V Huawei sa nad tým zamýšľali naozaj intenzívne, čoho dôkazom je aplikácia Phone Clone. 

Zobraziť celú galériu (0)
Dávid Igaz / FonTech

Tá vám uľahčí prechod z akéhokoľvek smartfónu na akýkoľvek nový, avšak dvojnásobne to platí v prípade, ak je ste si kúpili nedávno nový typ telefónu do Huawei, takzvaný AG smartfón bez Google aplikácií a tiež Google Play obchodu. Typickým príkladom je najnovšia vlajková loď P40 Pro, ktorá je už v predaji aj na Slovensku a láka na špičkové hardvérové vybavenie a v súčasnosti najlepší fotoaparát na svete.

Phone Clone okrem kontaktov, fotografií, hudby, poznámok či kalendára prenesie aj aplikácie, ktoré máte nainštalované v “starom” telefóne. Nemusíte ich teda pracne vyhľadávať, sťahovať a inštalovať nanovo. Nezáleží na tom, či ste dosiaľ používali Huawei, inú značku s Androidom alebo iOS.

Zobraziť celú galériu (0)
Dávid Igaz / FonTech

Rrýchlosť a ochrana prenosu údajov

Za pozornosť stojí okrem iného aj rýchlosť – prenos dát realizuje rýchlosťou až 1 GB za minútu. Nezáleží na tom, koľko desiatok gigabajtov hudby či fotiek máte v starom smartfóne.

A čo je najdôležitejšie: celý proces je bezpečný vďaka zabezpečenému šifrovaniu bezdrôtovej siete. Vaše dáta nemajú kam “uniknúť”. Žiadny cloud, žiadna online záloha, žiadny pevný disk. Celý proces pozostáva iba z kópie dát z jedného telefónu do druhého.

5 krokov, ako preniesť obľúbené appky do nového P40 Pro

Aplikáciu Phone Clone nájdete vo všetkých platformách pre sťahovanie aplikácií bez ohľadu na operačný systém. Vo väčšine nových smartfónov Huawei je už predinštalovaná – ak nie je, stiahnete ju z obchodu AppGallery. Zároveň ju stiahnite a nainštalujte aj na starý telefón a postupujte podľa týchto krokov: 

  1. Otvorte aplikáciu Phone Clone v novom telefóne a zvoľte „Toto je nový telefón“;
  2. Otvorte aplikáciu v starom telefóne a kliknite na „Toto je starý telefón“;
  3. Aplikácia na starom telefóne vás vyzve na naskenovanie QR kódu zobrazeného na novom telefóne
  4. Vyberte, ktoré údaje a aplikácie chcete presunúť. Phone Clone umožňuje vybrať, čo chcete odoslať do nového telefónu. Tento krok šetrí čas aj priestor v pamäti.
  5. Počkajte na dokončenie prenosu. Nový Huawei je za pár okamihov pripravený na používanie, budete sa už len musieť prihlásiť do niektorých appiek menom a heslom. 

Ďalšie aplikácie nájdete v obchode AppGallery, ktorý v novom P40 Pro nahrádza Google Play. Tretím spôsobom je vyhľadať aplikácie priamo cez internetový prehliadač a z oficiálnej stránky aplikácie stiahnuť inštalačný súbor. Takto do telefónu dostanete napríklad obľúbený Facebook či WhatsApp.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú