Dizajnér Justin Ciappara vtipne reaguje na aktuálnu situáciu ohľadom koronavírusu, ktorý spôsobil, že svet trpí nedostatkom rúšok. Navrhol preto koncept inteligentného respirátora Apple, informuje iPhoneHacks.

Justin svoj koncept rúšok, respektíve respirátorov od Apple zobral veľmi vážne. K trojici modelov dokonca pridal aj podrobné špecifikácie a cenovku, za ktorú by ich Apple malo predávať. Tá je, ako už zrejme tušíš, na pomery Apple vysoká.

Ako informuje portál CultOfMac, základný model rúška nesie názov iMask. Podľa Justinovho popisu je iMask vybavený jedným filtračným systémom a svojho nositeľa dokáže chrániť pred vírusmi po dobu jednej hodiny. Je vyrobené z 15″ zdravotníckej látky a dostupné je v 5 farebných prevedeniach. iMask je najlacnejším modelom, pričom jeho odporúčaná cenovka je 99 dolárov.

Justin Ciappara

O niečo prémiovejším modelom je Apple Mask, ktorý by sa podľa Justina mal predávať za 299 dolárov. Za túto cenu však získaš respirátor s duálnym filtračným systémom, ktorý ťa dokáže chrániť až 16 hodín. Rúško je tiež vodeodolné do hĺbky 1 metra po dobu 30 minút. Utkané je z 21.3″ HD materiálu, ktorý tvorí tekutá tkanina.

Najprémiovejším modelom je Apple Mask Pro, ktorý štartuje na cenovke 399 dolárov. V tomto prípade však používateľ dostane respirátor s trojitým filtračným systémom, ktorý dokáže filtrovať vzduch až 24 hodín, je odolný voči vode do hĺbky 4 metrov po dobu 30 minút a utkaný je z 20.2″ XDR supertkaniny. Rovnako ako na stredne vybavenom modeli, aj tu sa nachádza v spodnej časti respirátora umiestnené logo Apple.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom