Spotify je aj u nás čoraz obľúbenejšou službou, ktorá sprostredkúva používateľom možnosť vychutnať si obľúbené hudobné hity na jednom mieste. Aplikácia má už takmer 70 miliónov predplatiteľov, no v najnovšej aktualizácii by sa mala zamerať na tých, ktorý využívajú bezplatnú verziu.

Už v priebehu tohto týždňa by mala spoločnosť uvoľniť aktualizáciu s vynoveným dizajnom pre neplatiacich používateľov. Zmena sa očakávala už niekoľko týždňov, a aj keď ešte nie je oficiálne potvrdená, niekoľko vybraných ľudí už má v testovacej forme využívať novú verziu. Pohľad na možnú podobu nového Spotify priniesol portál The Verge.

Zmena je výrazná a dotýka sa prakticky celej aplikácie. Zdá sa, že napríklad zmizne tlačidlo Browse, cez ktoré si používatelia mohli prezrieť rôzne návrhy či aktuálne obľúbené playlisty. Poberie sa aj možnosť Radio a pribudne voľba Premium, ktorá bude zrejme odkazovať na možnosť zakúpenia predplatného. Po kliknutí na vyhľadávanie (Search) sa zas zobrazia nové rýchle návrhy vo viacfarebnom štýle.

Prehrávanie aj podľa výberu

Zmena sa zrejme prejaví aj na funkcionalite pri prehrávaní playlistu. Doteraz mohli bezplatní používatelia prehrávať zoznamy skladieb len v náhodnom (premiešanom) poradí, v niektorých prípadoch to však po novom pôjde aj podľa vlastného výberu. Nie je ale úplne jasné, ako presne bude funkcia fungovať.

Aktualizácia by sa mala oficiálne dostať k používateľom už v priebehu tohto týždňa. Aj bezplatná verzia aplikácie tak zrejme dostane prémiovejší dizajn. V súvislosti so Spotify sa špekuluje, že spoločnosť predstaví aj úplne nové zariadenie, ktoré umožní streamovanie hudby.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú