Najznámejšia služba pre streamovanie hudby, Spotify, si na 24. apríla pripravila konferenciu, na ktorej sa očakáva predstavenie vôbec prvého hardvérového produktu.

Aj keď je Spotify najpoužívanejšou službou pre streamovanie hudby, oproti konkurencii má jednu nevýhodu. Nedisponuje totiž žiadnym hardvérovým produktom, cez ktorý by mohla byť hudba počúvaná. Google má reproduktory Google Home (Google Play Music), Apple má HomePod (Apple Music) a vlastného asistenta má aj Amazon. Najnovšie správy však ukazujú, že to by sa mohlo už čoskoro zmeniť a práve koncom mesiaca spoločnosť predstaví vlastný produkt.

Ovládač do auta na leasing

Vo februári tohto roku niekoľko používateľov uviedlo, že dostali ponuku v rámci aplikácie na nové zariadenie, ktoré malo byť súčasťou predplatného vo výške 12,99 dolárov na mesiac. V sume bolo zarátané samotné predplatné pre počúvanie hudby + poplatok za zariadenie. Ponuka je s viazanosťou na 12 mesiacov, pričom celková suma predstavuje 155 dolárov. Prístroj má mať kruhový dizajn s tlačidlami pre ovládanie a tradičnú zelenú farbu po obvode.

Nenechaj si ujsť!
Spotify sa musí začať obzerať. Apple Music za mesiac získal obrovský počet odoberateľov

Iný používateľ zas tvrdil, že Spotify mu ponúklo, že za 14,99 dolárov mesačne získa pre tento prehrávač podporu asistenta Alexa od Amazonu. Vo všetkých prípadoch sa táto ponuka objavila len raz a nikdy potom sa nevrátila. Administrátori na oficiálnom fóre Spotify sa k celej situácii vyjadrili, že išlo len o test. Pravdou však je, že spoločnosť aktívne testuje hlasové príkazy v rámci aplikácie. Hovorí sa aj o tom, že by Spotify predstavilo vlastný reproduktor, podobný tomu od Apple.

Oveľa reálnejšie však vyzerá ovládač do auta. Aj keď je aplikácia Spotify dostupná pre systémy Apple CarPlay aj Android Auto, ich rozšírenosť ešte nie je veľká a sú integrované len v novo vyrobených vybraných modeloch. Podľa správ by mal mať tento prehrávač vlastný 4G modul a hlasové ovládanie, čím by opadla nutnosť mať pri sebe telefón. S rozumne nastavenou cenovkou by mohlo ísť o skvelé zariadenie, ktoré je aj relatívne štýlovým doplnkom. Páčil by sa ti podobný prehrávač?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom