Dlhé čakanie a roky špekulácií skončili. Apple oficiálne predstavuje iPhone SE pre rok 2020, ktorý prichádza so známy dizajnom iPhonu 8, no pod kapotou ukrýva najvýkonnejšie špecifikácie.

Apple dnes predstavil následníka iPhonu SE ešte z roku 2016. Novinka prichádza so známym dizajnom, ktorý poznáme ešte z iPhonu 8.

Ide totižto o cenovo dostupný model, a preto sa pri novinke gigant príliš nezaoberal dizajnom s tenkými rámikmi a prémiovými materiálmi. Dostaneme ale kompatkné telo, ktorého rozmery činia 138.4 x 67,7 x 7,3 mm.

Novinka tak ponesie 4,7” Retina HD displej s technológiou LCD-IPS a rozlíšením 1334 x 750 pixelov a maximálnou svietivosťou 600 nitov. Displej taktiež podporuje technológiu True Tone, haptickú odozvu Haptic Touch, HDR10 a Dolby Vision.

Pod kapotu sa ale dostane najnovší procesor A13 Bionic z iPhonov 11, ktorý bude schopný podporiť umelú inteligenciu pomocou tretej generácie Neural Enginu.

Na zadnej strane je osadený jediný 12 MPx fotoaparát so svetelnosťou f/1.8, pričom zvládne natáčať 4K video až do 60 fps a bez problémov vytvorí napríklad aj portrétové fotografie.

Využíva k tomu podobný princíp fungovania ako iPhone Xr, ktorý s jedným snímačom a umelou inteligenciou dokázal divy.

Predný selfie fotoaparát ponesie 7 MPx snímač so svetelnosťou f/2.2., schopný natáčať FHD video pri 30 snímkach za sekundu.

Chýbať nebude ikonické domáce tlačidlo, v ktorom bude integrovaný snímač odtlačkov prstov s technológiou TouchID. Prítomná bude aj podpora pre Apple Pay a NFC, Wi-Fi 6 konektivita, LTE a Bluetooth 5.0.

Kapacitu batérie, žiaľ, nepoznáme, no k dispozícii bude 18 W maximálne nabíjanie cez kábel, pričom v podpore je aj bezdrôtové nabíjanie. V balení sa však rýchlonabíjačka nebude nachádzať, dostaneme len klasický 5W adaptér. Celková výdrž má byť podľa Apple na úrovni iPhonu 8.

Všetkých zaujíma hlavne cena, ktorá bola stanovená na 479 eur za konfiguráciu so 64 GB vnútorným úložiskom. Vyššia pamäťová konfigurácia so 128 GB pamäťovým úložiskom vyjde na 529 eur a 256 GB variant zas 649 eur.

Smartfón bude pritom dostupný v troch farebných prevedeniach – bielej, čiernej a červenej už od 17. apríla, pričom k zákazníkom bude doručovaný od 24. apríla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom