Tento rok sa má v prípade prémiových iPhonov niesť v znamení príchodu nového dizajnu. Apple po 3-ročnom cykle predstaví nové smartfóny s vylepšeným dizajnom, ktorý by mal byť inšpirovaný legendárnym iPhonom 5 a novým iPadom Pro s ostrejšími líniami. Rovnako tak zapracuje aj na reproduktore HomePod, ktorému sa žiaľ aj napriek slušnej výbave a vlastnostiam na trhu príliš nedarí. Informácie priniesol z vlastných nemenovaných zdrojov Bloomberg.

Nový dizajn, ešte lepšie fotoaparáty, vyšší výkon a nový senzor zameraný na AR aplikácie. Tieto vlastnosti majú definovať nové vlajkové lode Applu, ktoré by mali byť odhalené na jeseň tohto roka. Kvôli aktuálnej kríze však zrejme dôjde k miernemu oneskoreniu premiéry. Presný dátum zatiaľ nie je známy.

Keď sa tak ale stane, na svet sa dostane zrejme až štvorica nových iPhonov. Dva z nich budú zastupovať najvyššiu ligu a zvyšné dva budú nahrádzať v danej kategórii dostupnejší iPhone 11.

Prémiové iPhony s ikonickým dizajnom z minulosti

Veľkú pozornosť si budú pýtať najmä drahšie iPhony, ktoré dostanú po vzore iPadu Pro a pôvodného iPhonu 4 a 5 pozmenený dizajn. Rámik konštrukcie by tak už nemal byť zaoblený, ako tomu bolo v prémiových modeloch za posledné roky, ale plochý a s výraznejšími líniami. Tomu sa prispôsobia aj obrazovky, ktoré nebudú po okrajoch mierne zaoblené, ale miesto toho budú úplne ploché a mierne väčšie.

Screenshot/EverythingApplePro/YouTube

Nenechaj si ujsť
Lacný iPhone prichádza: Toto všetko by si o ňom mal vedieť

Hoci presná podoba tejto dvojice iPhonov zatiaľ nie je známa, z doterajších únikov a aj týchto nových správ si môžeme spraviť dostatočný prehľad o tom, ako bude dizajn vyzerať. Apple však má zvažovať aj možnosť odstránenia výrezu pre reproduktor a predné snímače so selfie fotoaparátom.

To však môže byť hudbou budúcnosti a tento rok by sme sa mohli dočkať len zmenšenia tejto oblasti navrchu displeja. Vzadu by pritom mali opäť prísť 3 hlavné objektívy, ktoré ale budú doplnené o LIDAR senzor pre AR aplikácie. Rovnaký snímač nedávno dostal aj vylepšený iPad Pro.

Cena môže byť vyššia a záujem zákazníkov zrejme klesne

Veľké novinky budú driemať aj v útrobách nových iPhonov, kde sa má objaviť nový čip s vyšším výkonom práve aj pre úlohy v rozšírenej realite. Je však otázne, či bude nový dizajn, vyšší výkon a LIDAR senzor pre fanúšikov dostatočným dôvodom na výmenu svojho modelu.

Aj samotný Apple sa totiž obáva, že kvôli aktuálnej kríze môže poklesnúť dopyt po jeho nových smartfónoch, ktoré navyše nebudú v prémiovej kategórii vôbec lacné.

Práve naopak, hovorilo sa aj o 5G modeli, ktorého cenovka by mala byť ešte vyššia, než na aké sme boli doteraz zvyknutí. Podľa správy z portálu Nikkei Asian Review má Apple opodstatnené obavy, že zákazníci si nové modely nebudú môcť príliš dovoliť, a tak sa môže stať, že dopyt po novinkách nebude taký ako v predošlom období.

Príde aj lacnejší HomePod a užitočný AirTag

S problémami sa spoločnosť stretáva aj pri predaji svojho inteligentného reproduktora HomePod, ktorý nie je príliš žiadaný. Plánuje preto predstaviť jeho menšiu a lacnejšiu verziu, ktorá by konkurovala dostupnejším reproduktorom od Amazonu a Google, tvrdí Bloomberg

apple homepod
Apple

Okrem týchto noviniek sa na jeseň dočkáme aj nového gadgetu, ktorým by nemalo byť nič iné, ako nový AirTag, doplnok pre sledovanie objektov a vecí založený na Bluetooth konektivite.

Zariadenie sa pripojí k ďalšiemu Apple smartfónu, notebooku alebo tabletu a prostredníctvom spojenia bude môcť používateľ nájsť napríklad stratený batoh, v ktorom má svoj AirTag, informuje MacRumors.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom