Jeden z najväčších technologických gigantov tento týždeň dosiahol veľký míľnik. Microsoftu sa totiž podarilo dosiahnuť, že jeho Windows 10 už používa 1 miliarda aktívnych používateľov po celom svete. Pri tejto príležitosti všetkým ukázal aj to, ako bude jeho najpoužívanejší operačný systém čoskoro vyzerať. V novom videu Microsoft odhalil upravený dizajn používateľského prostredia, ktoré má priniesť mnoho vítaných zmien, informuje The Verge.

Windows 10 je tu s nami už takmer 5 rokov. Od vydania v júli 2015 sa však po dizajnovej stránke zásadne nezmenil. Prakticky doteraz ťaží aj z dizajnového jazyka, ktorý Microsoft využil v mobilnom Windowse, na čo odkazujú napríklad práve dlaždice v ponuke Štart.

Po tých rokoch by však mohol prísť čas na zmenu. Pri príležitosti oslavy 1 miliardy používateľov ukázal Panos Panay, produktový riaditeľ spoločnosti, upravené používateľské prostredie tohto Windowsu.

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot/panospanay/Instagram

Windows 10 v novom šate ponúkne modernejší a jednoduchší dizajn

V prvom rade sa che Microsoft sústrediť práve na dlaždice v Štarte, ktoré budú viac personalizované a budú lepšie slúžiť používateľovi. Dnes je mnoho z nich len akoby na okrasu a vývojári im už veľa pozornosti nevenujú. Po novom budú jednoduchšie a budú lepšie spolupracovať so samotnými aplikáciami. Doteraz sa zmenili aj ikony mnohých Microsoft aplikácií a medzi nimi aj Office titulov. Spoločnosť v novom Windowse nadviaže na Fluent dizajn, ktorý rozšíri do celého prostredia.

Nenechaj si ujsť
Vo Windows 10 pribudnú ďalšie voliteľné aplikácie. Tieto budeš vedieť vymazať

Zmeny sa dotknú všetkých vizuálnych prvkov systému, od hlavnej lišty, až po Prieskumníka a zobrazenie nových ikon. S príchodom nového Windows 10X tak zrejme prídu viaceré viditeľné zmeny aj do klasického Windowsu 10, ktorý už teraz všetkým ukázal, akým smerom sa vyberá.

 

Onedlho chce navyše Microsoft predstaviť nové predplatné pre používateľov, ktorí na oplátku budú môcť využiť jeho Office aplikácie, Microsoft Teams či nového správcu hesiel a ďalšie programy za mesačný poplatok, informoval The Next Web.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom