O tom, že koncern Volkswagen prinesie „ľudový“, no najmä kompaktný elektromobil, niet pochýb. Až doposiaľ sme však nemali možnosť vidieť nič, čo by sa mohlo podobať na lacný VW ID.2.

Španielska Cupra ale na výstave IAA v Mníchove odhalila elektrický koncept Cupra UrbanRebel, ktorý má byť akýmsi ID.2 „na steroidoch“, informuje Electrek.

Nielen Tesla, ale aj Volkswagen chce čo najskôr priniesť plnohodnotný elektromobil s cenovkou do 25 000 dolárov, teda zhruba 21 000 €. Súčasné modely postavené na platforme MEB rúbu svojou cenou podstatne vyššie, všetky koncernové vozidlá začínajú na sume okolo 35 000 €.

Cupra

Nadupaný mestský hothatch

Cupra UrbanRebel je koncept elektromobilu, ktorý plánuje automobilka pretaviť do reality už v roku 2025. Elektrický hothatch predstavený na výstave IAA v Mníchove prezentuje nový dizajnový jazyk automobilky a taktiež odhaľuje, ako budú vyzerať mestské elektromobily značky v roku 2025.

Cupra

Koncept Cupra UrbanRebel je dlhý iba 4080 mm, vďaka čomu je menší než VW ID.3. Je viac než pravdepodobné, že UrbanRebel je skutočne „dvojičkou“ pripravovaného VW ID.2.

Nakoľko je ale Cupra športovou divíziou koncernu VW, UrbalRebel disponuje patrične športovými parametrami. Elektromotory dodávajú kontinuálny výkon 250 kW, no k dispozícii je aj krátky „boost“, kedy zo seba dokážu dostať výkon až 320 kW, píše AutoExpress.

Vďaka ohromnému výkonu a kompaktným rozmerom zrýchli Cupra UrbanRebel z 0 na 100 km/h už za 3,2 sekundy. Neočakávame však, že produkčná verzia príde s tak uleteným dizajnom.

Aj VW ID.2 bude pochopiteľne striedmejším vozidlom a ak si domyslíš obrovské zadné krídlo, rôzne aerodynamické prvky, difúzory a k tomu všetkému „zjemníš“ ostré línie karosérie, zrejme sa pozeráš na prvý, skutočne lacný elektromobil značky Volkswagen.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú