Zdá sa, že konkurenčný kamión Tesla Semi sa stane obrovským prepadákom. Nikola čelí v poslednej dobe stále väčším problémom a najnovšie sa na internete objavilo video staveniska, kde mala stáť továreň na výrobu kamiónu Nikola One, na ktorom sa takmer vôbec nepracuje, informuje InsideEVs.

Automobilka Nikola plánovala vyrábať svoj vodíkom poháňaný kamión Nikola One v novom výrobnom závode v Arizone v meste Coolidge. Pár mesiacov po začatí prác je však možné vidieť takmer nulovú aktivitu, kde sa premáva len zopár nákladiakov. Video zo staveniska uverejnil na YouTube kanál Oneshot Creative.

Namiesto rastu rýchly pád

Začiatkom mesiaca predala Nikola Motors časť svojich akcií americkej automobilke GM, ktorá sa má podieľať na výrobe pick-upu Badger a aj spomínaných kamiónov.

Všetko nasvedčovalo tomu, že spolupráca prinesie prvé výsledky už čoskoro, avšak na povrch vyplávali informácie, ktoré obviňujú Nikolu z podvádzania a zavádzania.

Zobraziť celú galériu (0)
Nikola One. Zdroj: Nikola Motors

Podľa obvinení od Hindenburg Research mala Nikola klamať o stave, funkčnosti a vývoji svojho kamióna. V jednom z obvinení sa uvádza, že kamión, ktorý mal byť poháňaný vodíkom, nebol pri prezentovaní plne funkčný. Automobilka označila toto obvinenie za klamstvo, no sama ho vo svojom vyjadrení nevyvrátila, čím sa vlastne priznala ku klamstvu a zavádzaniu.

Odstúpenie zakladateľa Nikoly

Zakladateľ a vedúci predstavenstva Trevor Milton sa rozhodol rezignovať a odstúpiť po tom, čo americká firma začala čeliť vážnym obvineniam. Jeho nástupcom sa s okamžitou platnosťou stal bývalý podpredseda koncernu General Motors a súčasný člen predstavenstva Nikoly, Stephen Girsky.

Zobraziť celú galériu (0)
Nikola World Event 2019 Nikola Motor

Aké budú ďalšie kroky?

Aj keď to na videu vyzerá, že na výstavbe továrne sa nepracuje, Rick Miller, správca mesta Coolidge, uviedol, že práce na výstavbe stále pokračujú. Ako informuje AZCentral, najnovšie vraj boli schválené plány a vydané množstvo povolení. „Nič nenasvedčuje tomu, že by neplánovali pokračovať v tomto projekte,“ uviedol Rick Miller.

Jeho slová potvrdila aj hovorkyňa Nikola Motors, ktorá uviedla, že výstavba pokračuje podľa plánu. Ľudia v okolí Coolidge sa tak aj naďalej môžu tešiť, automobilka totiž plánuje do roku 2024 vytvoriť približne 2000 pracovných miest.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom