Kalifornský Apple včera po takmer ročnom čakaní predstavil novú trojicu svojich smartfónov, ktorá prišla so zásadnými vylepšeniami fotoaparátu a útrob, vďaka ktorým poskytnú ešte viac výkonu a dokonalejšie fotografie. Spoločnosť tak potvrdila často sa objavujúce návrhy a rendery, ktoré sa stali skutočnosťou počas premiéry v budove Steve Jobs Theater. Nový iPhone 11 a jeho vybavenejší súrodenci ponúkajú dostatok noviniek, ktoré v tomto článku nájdeš pekne pokope v detailnom prehľade.

Každý, kto sledoval včerajšie predstavenie nových produktov spoločnosti Apple, si mohol všimnúť, že tento gigant sa pomaly čoraz viac orientuje na nové služby. Už začiatok udalosti sa niesol v duchu odhalenia služieb ako Apple Arcade či Apple TV+, ktoré majú byť určené práve pre fanúšikov a zákazníkov využívajúcich zariadenia spoločnosti. Následne sme sa dočkali aj nových hodiniek Apple Watch Series 5, ktorých kľúčovým vylepšením bolo iba zopár nových funkcií.

Apple sa znova zameral na vyšší výkon a lepší fotoaparát

Samotné iPhony však potom potvrdili to, na čo mnohí dlhé mesiace čakali. iPhone XR chce na trhu nahradiť nový iPhone 11 a minuloročný iPhone XS a XS Max zmizol z ponuky Applu po premiére iPhonu 11 Pro a iPhonu 11 Pro Max, ktoré majú byť ekvivalentné náhrady za predošlú generáciu, avšak s niekoľkými dôležitými vylepšeniami. Dizajnová stránka fotoaparátu bola už krátko po predstavení kritizovaná za svoj vzhľad, ktorý môže niektorým pripomínať „trojplatničku“.

Zobraziť celú galériu (0)
EverythingApplePro/YouTube

Nenechaj si ujsť
iPhone 11 priniesol historický moment. Úžasným trojitým fotoaparátom a brutálnym výkonom poráža všetkých

Každopádne, Apple spravil niekoľko dôležitých zmien, ktoré s novým procesorom, vylepšeným neurálnym čipom, grafikou, displejom, reprodukciou zvuku a fotoaparátmi prinášajú do tohtoročných iPhonov ešte lepšie možnosti. Všetko to zakončuje nová povrchová úprava zadného skla, ktoré už teraz nie je lesklé, ale matné. Taktiež sme sa dočkali rozhodnutia, vďaka ktorému si budúci majiteľ nového iPhonu 11 Pro a 11 Pro Max nájde v balení výkonnejšiu 18 W nabíjačku.

Bohužiaľ, klasický iPhone 11 príde iba s bežným 5 W adaptérom, čo potvrdzujú aj špecifikácie na oficiálnom webe Apple. Pokiaľ by si však počas včerajšieho predstavenia stratil prehľad o tom, aké technické špecifikácie nový iPhone 11 a jeho „Pro“ verzie ponúkajú, nájdeš ich v prehľadnej tabuľke, spolu s oficiálnymi európskymi cenami.

 

Európske ceny sa tento rok od toho minulého takmer nelíšia. Niektorí autorizovaní predajcovia môžu momentálne zlacniť minuloročné modely, aby sa pripravili na príchod nových. Detailný prehľad cien podľa známeho slovenského autorizovaného predajcu Apple zariadení za jednotlivé verzie iPhonu 11, 11 Pro a 11 Pro Max nájdeš v tabuľke nižšie. Trojica nových iPhonov pritom príde na trh už od 20. septembra.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom