Sygic na svojej oficiálnej stránke a prostredníctvom správy pre médiá oboznámil používateľov GPS aplikácie o novej prémiovej funkcii, ktorá viacerých z nás chce zachrániť pred mastnými pokutami.

Do obľúbenej aplikácie spoločnosť pridáva novú funkciu zobrazovania mobilných radarov, vďaka ktorej verí, že používatelia nielenže ušetria na pokutách, ale rovnako zníži nebezpečenstvo dopravných nehôd v určitých kritických oblastiach.

Platený doplnok je dostupný ako na zariadeniach s operačným systémom iOS, tak aj s Androidom, kde sa kupuje licencia len na jeden rok v rámci aplikácie za cenu 14,99 €.

Produktový riaditeľ Sygicu, Lukáš Dermek, sa na margo aktualizácie vyjadril nasledovne: „Veríme, že hlásenie mobilných radarov môže byť podávane lepším spôsobom bez toho, aby boli vodiči vyrušovaní okolitými vplyvmi a mohli sa sústrediť na to, čo je pred nimi.“

Screenshot/Sygic

Technológiu spoločnosti Sygic využíva po svete viac ako 200 miliónov vodičov. Aj táto komunita sa bude podieľať na hlásení meracích stanovíšť.

Sygic pri zbieraní dát však bude dbať na kvalitu a presnosť, o ktorú sa postarajú aj vstupy tretích strán ako vládny výskum, dopravné spravodajstvo, ostatné spravodajské kanály a v neposlednom rade aj terénny prieskum.

Oproti konkurencii ako Waze má teda Sygic veľkú výhodu v tom, že využíva aj databázu externého dodávateľa a nie je to len o nahlasovaní bežných ľudí.

Slovenská firma však upozorňuje, že nie každá krajina povoľuje používať systém na monitorovanie mobilných radarov, a tak je vždy na vodičovi, aby sa presvedčil, či je to legálne. Statické radary sú a naďalej budú dostupné aj v základnej licencii bez nutnosti kúpy prémiovej funkcie navyše.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom