[Vyhlásenie víťazov] Súťažte s FonyzČíny.sk o hodnotné ceny pri príležitosti osláv premiérového roka

banner-redmi-note-3-pro
Jedinečný portál FónyzČíny.sk koncom januára oslávil jeden rok pôsobnosti na trhu. Za tento krátky čas sme stihli prekonať nejeden míľnik, ktorý nás stále utvrdzuje v tom, že naša vášeň a nadšenie pre smartfóny z najľudnatejšej krajiny má zmysel

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Súťaž bola ukončená 26.2.2016 o 20:00, vyžrebovanie prebehlo 27.2.2.2016

Naša doposiaľ najväčšia súťaž počas pôsobenia nášho webu je úspešne na konci. Každý deň na otázky odpovedalo takmer 400 ľudí a len tí najlepší sa dostali do finále. Po sčítaní všetkých správnych odpovedí sme zostavili tabuľku so súťažiacimi s minimálnym počtov bodov 7. Následne prebehlo losovanie troch výhercov cez náhodný generátor čísel Random.org. Na týchto troch zdatných čitateľov sa usmialo šťastie:

 • Matej Záhorský – LeTV Le 1S
 • Matúš Jozef Bizoň – Oukitel K10000
 • Marian Farkaš – No.1 S3

Výhercom srdečne gratulujeme a tešíme sa spolu s nimi. Dovidenia pri ďalšej zaujímavej súťaži :)

Pôvodný príspevok:

Nadšenie majiteľov nových čínskych smartfónov, ktorí nám vrúcne ďakujú za cenné rady, je pre nás pomyselnou čerešničkou na torte našej práce a každému jednému fanúšikovi patrí veľká vďaka. Do nášho druhého roka vstupujeme s mnohými zaujímavosťami a snažíme sa stále rozširovať naše obzory a skvalitňovať obsahovú ale aj technickú stránku portálu. Našou najväčšou novinkou bolo úspešné uvedenie prvého slovenského katalógu čínskych zariadení, v ktorom nájdete podrobné špecifikácie jednotlivých zariadení a možnosť porovnávať ich s konkurentmi. Ak ste zvedaví na všetky lákavé funkcie, prečítajte si náš podrobný článok, v ktorom sme sa snažili oboznámiť čitateľov s kompletnou škálou vymožeností. Pri príležitosti osláv sme sľúbili, že uvedieme našu zatiaľ najväčšiu súťaž o naozaj hodnotné ceny. Sľuby samozrejme dodržujeme a dnešným dňom teda vyhlasujeme súťaž o dvojicu lákavých smartfónov, LeTV Le 1S, ktorý do súťaže venoval e-shop Everbuying.net a o Oukitel K10000 s monštruóznou 10 000 mAh batériou, ktorý do súťaže venoval náš partnerský e-shop Gearbest.com. Pripravené máme aj perfektné inteligentné hodinky No.1 S3, ktoré taktiež venoval Gearbest.com.

fonyzciny-sutaz-jeden-rok

Oukitel K10000, LeTV Le 1S a No.1 S3 – tieto špičkové zariadenia môžu byť vaše!

Princípom našej súťaže je každý deň po dobu dvoch týždňov odpovedať na súťažné otázky. Každý deň o 20:00 bude k dispozícii nová súťažná otázka a 3 náhodne vybraní čitatelia, ktorí zodpovedali čo najviac súťažných otázok správne, vyhrávajú. Pozor, jedna súťažná otázka je dostupná len v JEDEN deň, na druhý deň ju nahradíme novou. Pre zvýšenie vašej šance na výhru je dôležité, aby ste súťažili od prvého dňa. Do finálneho súťažného kola postúpia súťažiaci, ktorí budú mať aspoň 7 zo 14 správne zodpovedaných otázok. Nižšie nájdete súťažný formulár, kde je potrebné vyplniť základné kontaktné údaje a následne dnešnú súťažnú otázku. Môžete, ale nemusíte zadať aj Vaše telefónne číslo, na ktoré vám každý deň pred pridaním novej súťažnej otázky zašleme bezplatnú SMS notifikáciu.

Súťaž skončila. Počas najbližších pár dní prebehne vyhodnotenie. Ďakujeme za vašu účasť!

Pre pohodlnejšie vypĺňanie formuláru na smartfóne prejdite na tento odkaz.

Tabuľka so správnymi odpoveďami:
Súťažná otázka Správna odpoveď
1. kolo (12.2. – 13.2.) V ktorý deň náš web oslávil jeden rok? 25.1.2016
2. kolo (13.2. – 14.2.) Aké je číslo najčerstvejšieho dielu nášho seriálu Gadgety z Číny? 45
3. kolo (14.2. – 15.2.) Aké celkové hodnotenie sme dali smartfónu Xiaomi Redmi Note 3 Pro v našej recenzii? Odpoveď uveďte v % 87
4. kolo (15.2. – 16.2.) Akú hrúbku v cm bude dosahovať oficiálny silikónový obal pre Xiaomi Mi5? 0,045
5. kolo (16.2. – 17.2.) Aké celkové skóre za 3D grafiku dostalo zariadenie LeEco X820 spoločnosti LeEco (bývalé LeTV) v populárnom benchmarku Antutu v.6.0.4? 59743
6. kolo (17.2. – 18.2.) Napíšte slovenskú cenu smartfónu LeTV Le 1S. Cenu vyhľadajte pomocou vyhľadávača pod formulárom, inak vaša odpoveď nebude zarátaná. 239 € alebo 269 € alebo 279 €
7. kolo (18.2. – 19.2.) Aká je predpokladaná cena v juanoch pripravovaného 12,5″ Notebooku od Xiaomi? 2999
8. kolo (19.2. – 20.2.) Ako sa volá šéfredaktor a zakladateľ webu FónyzČíny.sk? Kristián Hrušovský
9. kolo (20.2. – 21.2.) Ktoré 2 zariadenia v našom katalógu obsahujú 8-jadrový procesor, 13 MPx fotoaparát, 4 GB RAM, 5,5″ displej s cenou nad 300 € ? Odpovede oddeľujte len čiarkou. OnePlus 2, LeTV One Pro (Le 1 Pro)
10. kolo (21.2.-22.2.) Koľko sekúnd trvá vybitie smartfónu Oukitel K10000 pomocou aplikácie PCMark? 108000
11. kolo (22.2.-23.2.) Ako sa volá Viceprezident spoločnosti Xiaomi, ktorý v minulosti pracoval aj pre Google? Hugo Barra
12. kolo (23.2.-24.2.) Pomocou vyhľadávača pod formulárom vyhľadajte na portáli Heureka.sk slovenskú cenu smarfónu Oukitel K10000. Okrem toho, zistite cenu tohto smartfónu u nášho partnera (sklad HK), ktorý tento smarfón poskytol do súťaže. Pomocou FAQ článku vypočítajte cenu s DPH a poštový poplatok za colný servis pre balík. Do formulára uveďte o koľko je drahšie/lacnejšie* objednať smartfón z Číny. LACNEJŠIE o 16,936 (+-1 €)
13. kolo (24.2.-25.2.) Koľko recenzií sme vydali počas nášho prvého roka.  46
14. kolo (25.2.-26.2.) Koľko je k dnešnému dňu (vrátane 25.2.) publikovaných článkov od začiatku fungovania webu FónyzČíny.sk 1573
Úspešnosť jednotlivých kôl našej súťaže:
Štatistiky odpovedí:
Úspešnosť súťažiacich:
Prečítajte si aj recenzie na zariadenia, o ktoré súťažíte:

 

 


Pravidlá súťaže:

 • Organizátorom súťaže je web Fonyzciny.sk.
 • Cenou v súťaži je 1x smartfón LeTV Le 1S, ktorý venoval e-shop Everbuying.net, 1x smartfón Oukitel K10000 a 1x hodinky No.1 S3 od Gearbest.com.
 • Do súťaže sa môžu zapojiť všetci čitatelia webu zo Slovenska, s výnimkou redaktorov webu Fonyzciny.sk, zamestnancov Gearbest.com a zamestnancov Everbuying.net.
 • Platný a zaradený do žrebovania o hlavnú výhru je vyplnený on-line formulár s minimálne siedmimi správnymi odpoveďami na súťažné otázky.
 • Vyplnenie on-line formulára je bezplatné.
 • Súťaž prebieha výhradne na stránke Fonyzciny.sk
 • Súťaž začína 12.2.2016 a on-line formulár s odpoveďou by mal súťažiaci odoslať najneskôr do 19:59 každý nasledujúci deň. Súťaž končí 26.2.2016.
 • Žrebovanie 3 víťazov sa uskutoční 27.2.2016. Výhercov súťažnej ankety budeme kontaktovať e-mailom a ich mená uverejníme na stránke Fonyzciny.sk.
 • V prípade, ak sa výherca/výhercovia neozvú, výhra pripadne organizátorovi.
 • Cena nie je vymáhateľná súdnou cestou a nie je možné uplatňovať náhradné plnenie.
 • Účasťou v súťaži každý účastník súhlasí s jej pravidlami.
 • Organizátor si vyhradzuje právo na skrátenie, predĺženie alebo prerušenie súťaže alebo jej zrušenie v prípade nízkej účasti, ako aj na zmenu pravidiel súťaže. Akúkoľvek zmenu pravidiel súťaže alebo jej zrušenie Organizátor oznámi na web stránke Fonyzciny.sk a na facebookovej stránke Fonyzciny.sk

Na príprave súťaže spolupracovali Dávid Igaz a Juraj Vasek.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]
 • lukass86

  super zapajam sa

 • Paťo

  Do jedného kola súťaže sa každý môže zapojiť len raz však? :)

  • Presen tak, duplicitne odpovede budeme mazat :)

   • Paťo

    Ak sa smiem spýtať kolko ludi sa zapojilo do prvého kola? :) Chcem vedieť aku mám šancu :D Prípadne či na záver vo vyhodnocovaní uvediete aj nejaké takéto štatistiky

 • lukass86

  Prvá otázka za sebou :)

 • Martin Bielik

  Super súťaž. Som rád že ste ju pre čitatelov pripravili. Ste super

 • katuska.123

  Supeeer snáď budem mať šťastie :)

 • Medko

  Hádam sa mi podarí odpovedať na všetky otázky správne keďže vás čítam každý deň :D

 • Martin Mihali

  Mám otázku. Pokiaľ pri otázke „páči sa mi“ zaškrtnem, že nie (nemám Facebook), mám rovnaké šance na výhru, však? :)

  • Ano, FB je tam len ako dobrovolna polozka, nie je povinne stat sa nasim fanusikom na fb, no boli by sme radi :)

 • Lukáš Onufer

  Ejha, nestihol som uvod. Takze uz akoze NIC? Uz som to zmeskal?

  • Stále sa samozrejme môžte zapojiť a máte reálnu šancu vyhrať. Odoslať však musíte minimálne 7 správnych odpovedí. Každou správnou odpoveďou získavate jeden žreb, čo znamená, že čím viac žrebov budete mať, tým vyššiu šancu na výhru máte. Ak odošlete aspoň 7 správnych odpovedí, dostanete 7 žrebov.

 • Pepo

  Chcel by som sa spýtať, ako sa bude vyhodnocovať. Či to bude manuálne, alebo strojové? Pretože napríklad pri otázke, kde mala byť odpoveď 87 som dal 87%. Alebo či sa berie číslo 0.1 rovnako ako 0,1 (rozdiel bodka/čiarka)… Pretože niektoré programy to môžu zobrať ako nesprávnu odpoveď.
  Ďakujem

  • Juraj Vasek

   Opravovanie bude polostrojové, zadáme tam veľa kombinácií, napríklad 87%, 87, 87 %… a na záver budú kontrolované aj ručne tie odpovede, ktoré nebudú uznané.

   • Pepo

    Ďakujem za odpoveď :)
    Môj dotaz nebol nejaký druh rýpania alebo niečo podobné. To božechráň. Len som chcel vedieť ako správne odpovedať, aby som mal nejakú šancu na výhru :D Hodinky by si šikli ;)

 • Jakub

  fajna sutaz aj ja sa zapajam

 • katuska.123

  Na stránke je hrúbka uvedená v mm takže som uviedla parameter v cm tak dúfam, že som otázku pochopila správne :-D

  • Roberto

   No ja práve dom napísal v mn, takže pre mňa je už zbytočné pokračovať lebo to nebola správna odpoveď.

   • Juraj Vasek

    Zbytočné to nie je, jedna zlá otázka nič nespôsobí, pre postup do finále je potrebných minimálne 7 zo 14 ;-)

    • Roberto

     Áno ako som to dopísal tak som si to všimol ?

 • Vlado

  Tak isto som prepocital hrubku z mm na cm, zrejme mate chybu v clanku alebo v otazke

  • Juraj Vasek

   Nejde o chybu ani v článku ani v otázke.

 • jirkous

  Zdravím chci se zeptat, zda se mohou do soutěže zapojit i čtenáři z ČR? děkuji :)

 • Medko

  Ak som udaval dajme tomu 87 aj so znakom % ráta sa to ako správna odpoveď? Poprípade cm a pod?

  • Juraj Vasek

   Problém to nie je, otázky budú kontrolované automaticky aj potom dodatočne ručne. Takže je to v pohode akceptované ako správna odpoveď.

 • Tupaccc

  Dobrý deň,

  Dnešná otázka je zaujímavá. Vyhľadávač nie je vo formulári, ako môže byť súčasťou otázky? Potrebujete od nás link, alebo iba sumu?

  • Dobrý deň, vo formulári je jasne uvedené, že vyhľadávač je POD formulárom. Stačí uviesť cenu :)

   • Tupaccc

    Ďakujem pekne za odpoveď, ale moja otázka smerovala skôr na túto vetu: „Cenu vyhľadajte pomocou vyhľadávača pod formulárom, inak vaša odpoveď nebude zarátaná“. Ak nie je súčasťou formulára, ako budete vedieť, či som tú cenu našiel cez vyhladávača, alebo nie?

    • Vyhľadávač je prepojený s formulárom, po zadaní e-mailu do formulára vidíme, ktorí súťažiaci cenu vyhľadali cez vyhľadávač dolu :)

     • Tupaccc

      Aha :-) Ďakujem pekne za rýchle odpovede :-)

 • noviny

  mam problem, nemozem v telefone vyplnat tabulku; ide o nejake nastavenia? dakujem

  • Juraj Vasek

   Pridali sme nad formulár ešte priamy odkaz, ak vám to nefunguje, skúste priamo ten, prípadne môžete správnu odpoveď poslať aj so svojim emailom na [email protected]

   • noviny

    ok, skoda len, ze som prisla o par moznosti na spravne odpovede

 • katuska.123

  Ako nechápem keďže som zadala do filtra ceny nad 300€, zobrazilo mi telefóny aj nižšej hodnoty………

 • katuska.123

  V respektíve vo filtri podľa zadaných parametrov je len jeden smartfón……

  • Juraj Vasek

   Skuste aktualizovať stránku a zadať pozorne filtre ešte raz.

   • katuska.123

    No tak pre istotu mi už filter nenašiel ani ten jeden, čo mi včera zobrazil :D :D :D

  • Paťo

   Ja som nemal žiaden problém. Na prvý pokus mi vyšli hneď dva smartfóny

 • sakonn

  Nefungoval mi dobre filter katalógu na smartfóne, na destope to išlo ov pohode tak neviem kde je chyba.

 • Jakub

  Ak zacnem sutazit dnes 23.2 uz nemam sancu ze ? chapem dobre ? treba minimalne 7 odpovedi takze 7 dni ? dakujem

 • wut

  dosť zákerná otázka na dnes teda :-) na gearbeste sú ceny v usd a pri zmene do eur predpokladám, že sa berie aktuálny kurz takže tam môžu byť už zmeny

  • Pocitajte s kurzom na webe predajcu, budeme brat do uvahy odchylku ±1 €

   • Michal

    Dnes to je naozaj zaujímavé :) som zvedavý na úspešnosť v dnešnom kole :)

 • Jerry

  Kokos, chlapi! DODRŽTE VYŽŠIE UVEDENÝ FORMÁT!!!
  ?! Slovensky skúste napísať vyššie.
  Ďakujem :)

 • nero

  Zdravím, rád by som sa opýtal k dnešnej otázke, že či mám brať dopravcu DHL alebo Slovenskú poštu, nakoľko tie poplatky sú tam rôzne. Možno som si iba zle prečítal otázku, ale žiaľ som nenašiel kým má byť dopravca. Ďakujem.

  • Radovan Crosby Vaculka

   Ahoj, bolo tam napísané že máš vypočítať cenu s DPH + poštový poplatok za colný servis pre balík. Nebolo tam písané nič o DHL :) Colný servis pre balík bol písaný u pošty :)

 • Radovan Crosby Vaculka

  Dobry den, mozem sa spytat co je to FAQ clanok? A najdem ten colny poplatok na stranke Gearbestu? Dakujem

  • Paťo

   ku FAQ článkom sa cez počítač dostaneš tak, že na hornej lište klikne na sekciu FAQ je úplne vpravo :) Neviem ako to vyzerá na telefónoch

   • Radovan Crosby Vaculka

    už som zistil, myslel som že to je niečo zložité, ale pritom je to článok na stránke, ale dakujem :)

 • Tupaccc

  Dnešná otázka – pozeral som Váš archív, a neviem či tam nemáte chybu na poslednej strane:
  http://fonyzciny.sk/category/recenzie/page/6/

  Píšete, že stránka bola založená 21.1.2015, ale sú tam tri recenzie z roku 2014 – máme rátať aj tie recenzie?

  • Pepo

   Som na vážkach rovnako ako kolega. Hodila by sa nám odpoveď redaktorov :) Za všetkých aktívnych súťažiacich a verných čitateľov ďakujem :)

   • Mayki

    Ja som rok 2014 nezapočítal…

  • Tieto recenzie samozrejme nepočítajte. Prebrali sme ich s našich starších webov a publikovali na pôvodný dátum, aby bol pri spustení webu nejaký obsah :)

   • ryo

    medzi recenziami sa vyskytol jeden článok kde sa iba porovnával oneplus 2 a meizu mx5, mali sme ho započítať?

    • Ano, počítal sa aj tento článok. Ide o reálne porovnanie týchto dvoch smartfónov, takže v podstate recenziu. Preto je článok zaradený medzi recenziami :)

 • Paťo

  Ked sa pomýlim v odpovedi a zistím že som napríklad niečo zle vypočítal, môžem nejako opraviť svoju odpoveď?
  Zatial všetkých 12 správnych :) snád to výjde

 • Betka

  chcem sa opýtať,či sa počítajú recenzie aj po 25.1.2016

 • Dominik

  A keď som to v tom 12. kole zaokrúhlil na 16,94 tak to mám zle ??

  • Paťo

   V správnych odpovediach píšu že rátajú toleranciu +- 1€ takže to máš dobre :)

 • Martin Bielik

  Dobrý večer
  Začiatok fungovania webu je od 25.01.2015?

 • Radovan Crosby Vaculka

  Dobry vecer, aj dnes asi sa berie zalozenie Webu 25.1.2015 nie? :)

 • Marek

  Zdravím, v dnešnej otázke : „Dnešná otázka: Koľko je k dnešnému dňu (vrátane 25.2.) publikovaných článkov od začiatku fungovania webu FónyzČíny.sk*“ … mám rátať aj rok 2014 ?

 • jirkous

  No nasekal jsem tam plno zbytečných chyb ale 7b by tam mělo být, tak aspoň malá šance tu je :) Každopádně super soutěž, dobře nachystaná a je dobře že několik bodů v soutěži nebylo „zadarmo“, ty chytáky pobavily (a nachytaly :D ).

 • Mi3

  Ahojte. Mam este otazku ku kolu cislo 12. Ako ste vypocitali tu vyslednu sumu? Mohol by to niekto prosim vas rozpisat podla toho vzorca? Vopred dakujem

  • Radovan Crosby Vaculka

   0,2 * (20% dan zo sumy Smartfonu + 4,5€ za servisny poplatok) toto vsetko ti vyjde niekolk o a toto pripocitas k sume mobilu

   • Mi3

    Cena z heureky – {[0,2 * (cena telefonu v € z HK + 4,5€)] + cena telefonu v € z HK} dostanes o kolko je lacnejsie objednat z ciny.. To by mal byt vysledok podla vzorca z FAQ. Podla toho som pocital aj ja. Ale mam pocit ze ten vzorec nie je presny lebo tych 4,5€ by sa nemalo „zdanovat“. Alebo sa mylim?
    Cena z heureky – {[0,2 * (cena telefonu v € z HK)]+4,5€ + cena telefonu v € z HK}
    Toto by bol logickejsi vzorec podla coho asi pocitali aj v redakcii pretoze dilemu medzi tymito vzorcami som mal aj ja ale rozhodol som sa pouzit ten zo stranky ( co je psano to je dano :D).
    Mne vysiel vysledok +-20€ im +-16 co by vysvetlovalo rozdiel v tychto vzorcoch. Vedel by mi to niekto objasnit? Ja som sa v tom uz asi uplne zamotal. Spravil som niekde chybu?

    • Radovan Crosby Vaculka

     Ja som to pocital tiez podla toho: 0,2* ( 20% dan z Cinskej sumy + ten 4,5€ poplatok) to som pripocital k cinskej sume telefonu a vyslo to.

     • Mi3

      Tak potom som tam asi urobil nejaku dalsiu chybu o ktorej neviem.. Skoda :)

    • Radovan Crosby Vaculka

     Vies o tom ze si mal pocitat tu dan z tej sumy z Gearbestu? A k tomu pripocitat 4,5€

  • Malo to byť:

   226 € (cena z Heureky) – ((170,47 € (Gearbest.com HK sklad)*1,2)+4,5€) =

   =226 € – 209.064 € = 16,936€ (16,94€)

   • Mi3

    To je presne to o com som pisal. Tych 4,5€ mate vo FAQ clanku zle umiestnene vo vzorci kedze to mate v jednej zatvorke a pred nou 0,2*
    Nejde mi ani tak o spravny vysledok len by ste si mali upresnit vzorec. Pekny den prajem

    • Radovan Crosby Vaculka

     Dobre to tam mali napisane a to 1,2 sa asi pomylil

     • Juraj Vasek

      Napísane je to dobre: pri násobení 0,2 získate čistú cenu DPH, pri
      násobení 1,2 získate cenu smartfónu s DPH, čo sa rovná aj cena smartfónu
      + doprava + 0,2*(cena smartfonu + doprava). Keby ste odčítali od ceny z
      Heureky tú sumu vynásobenú 0,2 tak získate 192€, čo je slovenská cena
      bez zahraničnej DPH a na toto sme sa nepýtali.
      Vo FAQ článku je pod
      pojmom poštové poplatky myslená doprava. Poplatok za colný servis si
      účtuje pošta až po skončení colného konania.
      Ďakujeme však za upozornenie, FAQ upresníme, aby sme sa vyhli ďalším nezrovnalostiam

     • Mi3

      Kristian zdanil telefon a pripocital 4,5€ za dopravu. Juraj zdanil aj dopravu?

     • Juraj Vasek

      Doprava je z Číny je zadarmo (v prípade, že nie, tak sa zdaňuje tiež). 4,5€ je len poplatok, ktorý si zaúčtuje Slovanská pošta až po vypočítaní DPH za to, že išla na colný úrad namiesto vás.

 • Gabriel Gabčo Husarčík

  Gratulujem výhercom :)

 • ja som bol jeden z tých 4och čo mali všetko dobre :((