no-1-s3-hodnotenieSmartwatch S3 spoločnosti No.1 patria medzi najlacnejšie smartwatch s okrúhlym displejom, podporou microSIM a microSD. Stávajú sa tak veľmi zaujímavou voľbou, ktorá stojí za zváženie.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Kľúčové špecifikácie No.1 S3:

  • Všeobecné: GSM (2G) 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
  • Rozmery a váha: 54 x 42,5 x 13 mm, 54,7 g
  • Displej: 1,22″ HD IPS okrúhla obrazovka s rozlíšením 240 x 240 pixelov, tvrdené sklo
  • Čipset: MediaTek MT2502 (Aster)
  • RAM:  64 MB
  • Pamäť: 128 MB (dostupných menej než 3 MB) s možnosťou rozšírenia pomocou SD karty do 16 GB (najlepšie 8 GB)
  • Konektivita: Bluetooth 4.0
  • Batéria: 350 mAh
  • Ostatné: podpora microSIM, merač tepovej frekvencie, merač UV žiarenia

No.1 S3 kúpite v e-shope Gearbest.com len za 53 € z EU skladu!

Balenie

Malá krabička so špeciálnym otváraním


SAMSUNG CSCSmartwatch No.1 S3 prichádzajú v malej bielej krabičke s rozmermi 9 x 10 x 7,5 cm. Na spodnej strane sú uvedené špecifikácie. Vrchnej strane dominuje logo výrobcu a ich menšia grafika. Bočné hrany sú čisté. Vrchný diel je spojený papierovým pántom a otvára sa tak jednoducho a elegantne. Po obsahovej stránke v nej nájdeme samotné hodinky, USB kábel, nabíjací dok a dvojjazyčný manuál v čínštine a angličtine.

Konštrukcia a dizajn

Jednoduchý, ale kvalitný


No.1 S3
Dizajn hodiniek je pomerne jednoduchý. Prednej strane dominuje dostatočne veľký 1,22″ displej, okolo ktorého je kovový rámik. Na pravej strane je umiestnené tlačidlo napájania, ktoré zastáva aj funkciu tlačidla domov. Oproti nemu na ľavej strane je umiestnený mikrofón. Na spodnej strane sú umiestnené kontakty pre nabíjanie pomocou pribaleného doku a celkom hlasný reproduktor. Spodný kryt je možné odstrániť jednoduchým pootočením v smere hodinových ručičiek. Pod ním je umiestnená batéria, slot pre microSD a microSIM.

Remienok je vyrobený z materiálu pripomínajúceho kožu, ktorý je však veľmi odolný a pri nosení sa nevytvárajú výrazné ryhy. Spodná strana remienka je urobená z materiálu, ktorý síce nepohlcuje vlhkosť, ale aj tak je veľmi príjemný na dotyk. Remienok má nastaviteľný obvod v rozmedzí 17 – 22 cm.

Displej

Kvalitný IPS displej s výbornými pozorovacími uhlami


No.1 S3
Displej pri smartwatch No.1 S3 ma potešil. IPS technológia vykonáva svoju prácu výborne. Pozorovacie uhly sú veľmi dobré, farby sa vôbec nemenia, rovnako ako ich jas. Hodinky ponúkajú aj dostatočný minimálny a maximálny jas. Najviac ma potešil jeho okrúhly tvar. Malou nevýhodou však je, že displej má viditeľnú spodnú hranu, ktorá ako jediná okrúhla nie je.

Výkon a pamäť

Dostatočný výkon ale microSD nie je na škodu


Použitý čipset MT2502 od Mediateku zastáva svoju funkciu na jednotku a zvláda tak zabezpečiť plynulý beh operačného systému a bežiacich aplikácií. Vnútorné úložisko svojim priestorom neohúri, no aj tak poskytuje dostatok priestoru pre uloženie pár fotiek vo formáte .jpg a veľkosťou najlepšie 240 x 240 pixelov (väčšie sa pomalšie otvárajú). Ak by sa vám to zdalo málo, môžete využiť možnosť rozšírenia pomocou microSD karty až do 16 GB, no výrobca odporúča radšej 8 GB.

mediatek_cpu_detail
Rýchlosťou zapnutia sa tieto hodinky zaraďujú medzi najpomalšie, ktoré sme testovali, no rýchlosť vypnutia to mierne kompenzuje. Aj tak sa však pripravte na to, že to pár sekúnd potrvá.

TIP: Pre zobrazenie hodnôt prejdite myšou ponad graf

Operačný systém

Výborne vyladený a vyvážený systém


No1S3 - 077
Okrúhly displej so sebou prináša veľa vyžadovaných úprav a obmedzení, ktoré je potrebné zohľadniť pri dizajne operačného systému. Keďže tieto hodinky prichádzajú s vlastným operačným systémom, neponúkajú práve najviac aplikácií dostupných na doinštalovanie. Pri vývoji si dávali dizajnéri záležať, aby bol dizajn systému a jeho aplikácií jednotný. Vďaka tomu pôsobí systém veľmi prepracovaným a kvalitným dojmom. Aj napriek tomu sa však môže stať, že narazíte na 2 rôzne valce na voľbu nejakých čísel, prípadne času. V základe nájdeme v hlavnom menu 7 obrazoviek, ktoré obsahujú 4 ikony s aplikáciami:

No1S3 - 010

1. Dialer – Klasické vytáčanie. Možno by som si dovolil vytknúť rozmiestnenie tlačidiel, ktoré obsahuje až 4 čísla v jednom riadku, na čo bežný človek nie je zvyknutý. Môže to tak spôsobiť zbytočné preklepy. Podporuje vzdialený (Bluetooth) aj lokálny hovor.

No1S3 - 080

2. Messages – Slúži na písanie a čítanie vašich SMS správ.

3. Phonebook – Váš telefónny zoznam, ktorý si viete stiahnuť aj cez bluetooth z vášho zariadenia.

4. Call logs – Zoznamy hovorov. Tiež sa dokážu sťahovať aj z vášho zariadenia.

No1S3 - 003

5. BT – Tu nájdete správu vašich spárovaných zariadení.

6. Notification – Všetky vaše prenesené notifikácie z vášho zariadenia sa objavujú tu.

7. App Download – Na posielanie notifikácií a plnohodnotnú prácu s hodinkami potrebujete mať stiahnutú aplikáciu, ktorú získate po zosnímaní QR kódu.

8. Settings – Podrobné nastavenia vašich smartwatch.

No1S3 - 004

9. BT music – Slúži na vzdialené ovládanie prehrávača hudby z vášho inteligentného zariadenia. Samozrejmosťou je posúvanie skladieb, či ovládanie hlasitosti.

10. BT Camera – Už ste niekedy uvažovali o tom, že si chcete urobiť s niekým spoločnú fotku, ale samospúšť je na to nepraktická? Stačí položiť mobil na vhodné miesto a len tak kliknutím na hodinky vytvoríte svoju novú fotku.

11. Voice Memos – Diktafóny už v súčasnosti na trhu už nenájdeme v takých hojných počtoch ako kedysi, no niekedy je jedna hlasová poznámka lepšia než tisíc slov.

12. Themes – Hodinky ponúkajú na výber z 3 tém, ktoré majú za následok iba zmeny pozadia.

No1S3 - 005

13. Alarm – Aplikácia s budíkmi patrí  pri smartwatch hodinkách vždy k tým najlepšie graficky spracovaným a ani no1 s3 nie sú výnimkou.

14. Calendar – Výborný a hlavne praktický dizajn ponúka aj aplikácia kalendára, ktorý môžem hodnotiť len pozitívne.

15. Calculator – Kalkulačka je jedna zo základných nástrojov, ktorý by nikde určite nemal nikde chýbať.

16. Stopwatch – Keď je na čase presne zmerať čas.

No1S3 - 006

17. Pedometer – Ako je to už v našich recenziách zvykom, krokomer som podrobil podrobnejšiemu testu počas behu aj chôdze a porovnal so špeciálnym originálnym krokomerom. Nevýhodou tejto aplikácie je to, že neumožňuje vynulovanie prejdených krokov. Z toho dôvodu pri údajoch z behu je potrebné odčítať počet krokov prejdených za chôdze. Začal som s testom za chôdze. Pri chôdzi sa hodnota počtu krokov líši až o 25%. Pri behu táto odchýlka dosahuje len 6%.

18. Heartrate – Nie som schopný v realite overiť správnosť merača tepu, ktorý sa tvári veľmi nespoľahlivo, na odmeranie vyžaduje ruku používateľa v pokoji a dokáže odmerať tep aj vzduchu, ktorý sa podozrivo podobá ľudskému.

19. Sleep Monitor – Dosiahnuť kvalitný spánok je v dnešnej dobe umenie a zvýšiť jeho efektivitu je veľmi ťažké. Pomocou tejto funkcie dostanete každé ráno údaj o kvalite spánku a môžete si z toho odvodiť, čo má pre váš spánok pozitívny alebo aj naopak negatívny vplyv. Pred spaním však nezabudnite túto funkciu zapnúť.

20. Sedetary – Táto aplikácia vás dokáže pravidelne upozorniť na dlhé sedenie, aby ste si dali krátku prestávku a poprechádzali sa.

No1S3 - 007

21. Motion – Pre zjednodušenie práce, tieto hodinky podporujú špeciálne pohybové gestá, vďaka čomu môžete otočením ruky stíšiť prichádzajúci hovor prípadne budík, prijať hovor zatratením, prípadne to najlepšie, rozsvietiť hodinky, keď sa na ne budete pozerať. Táto funkcia má však za následok výrazné zvýšenie spotreby a hodinky tak vydržia maximálne 1,5 dňa.

22. Vibrator – Otestuje vibračný motorček prítomný v hodinkách.

23. Find my device – Spôsobí, že váš smartfón začne zvoniť, aby ste ho ľahšie našli.

24. UV – Hodinky dokážu zmerať aktuálnu intenzitu slnka. Tiež však upozorňujem, že funkcia má iba orientačný charakter a nepodceňujte letné, či akékoľvek slnko.

No1S3 - 008

25. Video player – V prípade, že trafíte správny formát videa, môžete si ho prehrať na hodinkách.

26. Image viewer – Vaše obrázky formátu .jpg vám otvoria hodinky veľmi jednoducho. Nedokážu však zoomovať a preto vám tam ostane iba fotka, ktorá sa snaží vyplniť displej.

27. Power saving – Funkcia, ktorá zníži jas displeja a ďalšie veci a za účelom zníženia spotreby.

28. File manager – Dostatočne jednoduchý a prehľadný správca súborov.

Hodinky podporujú aj zmenu ciferníka, ktorú vykonáte dlhým podržaním tlačidla alebo v nastaveniach. Na výber máte medzi 4 ciferníkmi, pričom je možné nainštalovať pomocou smartfónu aj piaty.

Výrobca umožňujte tiež dodatočne stiahnuť verziu firmvéru, ktorá obsahuje aj češtinu. Jej preklad je však zatiaľ neúplný a nájdete tam preložených len pár názov.

Výdrž batérie

Dá sa z nich vyžmýkať veľa


no1 s3 recenzia (6)
No.1 S3 dokážu zo svojej 350 mAh batérie vyťažiť celkom veľa energie, dostatok aj na týždeň prevádzky. Problém však nastáva, keď ich spárujete cez bluetooth s iným zariadením, prípadne aktivujete rozsvietenie displeja, keď sa pozeráte na hodinky. Výdrž je takto možné znížiť na 1,5 dňa. Na nabíjanie slúži špeciálny nabíjací dok, ktorý je však veľmi voľný, a preto musíte byť veľmi opatrní, aby sa pri nabíjaní neuvoľnil.


Multimédiá

Nie je to až také zlé


no1 s3 recenzia (4)
Tieto hodinky sa po spárovaní so smartfónom začnú správať ako bluetooth reproduktor. Môžete ich tak použiť napríklad na počúvanie hudby a podobne. Kvalita zvuku je prekvapivo dobrá vzhľadom na tie bojové podmienky, ktoré museli pri ich navrhovaní vznikať. Mikrofón je umiestnený na opačnej strane.

Konektivita

Bluetooth + 2G


Hodinky No.1 S3 podporujú nie len štandardný Bluetooth 4.0, ale aj 2G, ktoré umožňuje uskutočňovať volania a písať SMS priamo z vašich hodiniek bez prítomnosti smartfónu. Na spárovanie hodiniek a smartfónu so systémom iOS a Android slúži aplikácia FunDo SmartDevice. Pomocou nej je možné nastaviť, z ktorých aplikácií chcete dostávať upozornenia, prípadne pridať nové aplikácie do hodiniek alebo nový vzhľad ciferníka. Výber aplikácií je zatiaľ malý, no pomaly sa rozširuje.

No1S3 - 009

8. obrazovka vzniknutá pridaním 29. aplikácie

Kvalita príjmu 2G signálu je veľmi nízka, preto ak žijete v oblastiach, kde máte už na svojom smartfóne menej paličiek, odporúčam nespoliehať sa len na hodinky, ktoré ich budú mať ešte menej.

Záver

Všestranné hodinky s okrúhlym displejom

no1 s3 recenzia (2)
Najväčší dojem na mňa urobili hodinky No.1 S3 svojou všestrannosťou, pretože výborne vynikajú vo všetkých oblastiach. Obsahujú IPS displej s naozaj výbornými pozorovacími uhlami. Zvuk z reproduktora je tiež zatiaľ to najlepšie, čo som zo smartwatch počul. Dizajn a svižnosť systému je na výbornej, jednotnej úrovni, čo poteší nejedného potenciálneho zákazníka. Okrem toho systém obsahuje veľa funkcií, ako napríklad Magic voice alebo automatické rozsvietenie pri natočení hodiniek do viditeľnej úrovne. Výdrž je tiež oveľa schopnejšia než napríklad pri Zeblaze Rover. Zamrzí však kvalita príjmu 2G signálu. S cenou 53 € z EU skladu sa No.1 S3 radia medzi hodinky s najlepším pomerom cena / výkon.

No.1 S3 kúpite v e-shope Gearbest.com len za 53 € z EU skladu!

+ Plusy – Mínusy
+ Vyvážený operačný systém – Slabý 2G signál
+ Podpora microSIM a microSD – Málo dostupných aplikácií na stiahnutie
+ Senzor tepovej frekvencie – Absencia nabíjačky
+ Magic voice – Preklad do češtiny je neúplný
+ Ovládanie gestami

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom