HBO GO sa tento týždeň pochválilo s novým seriálom z populárneho superhrdinovského univerza, zahanbiť sa však nedá ani Netflix, ktorý v najbližších dňoch do ponuky zaradí dvojicu mimoriadne sľubných noviniek.

Nový prírastok do DC Universe

V utorok 19. mája sa populárny svet DC Universe rozrástol o nový seriál Stargirl. Novinka inšpirovaná komiksovou sériou predstaví mladú tínedžerku Courtney Whitmore, ktorá na povale svojho domu nájde mocnú superhrdinskú zbraň. Tá by na Courtney vôbec nemala reagovať, pravdou je však presný opak a ty už asi tušíš akým smerom sa to bude uberať ďalej.

Z Courtney sa stane Stargirl, superhrdinka novej generácie, okolo ktorej sa zhromaždí zástup ďalších mladých jedincov s nadprirodzenými schopnosťami a spoločne sa stanú známou Justice Society of America. Akčný hit od Stargirl nečakaj, tvorcovia hovoria skôr o rodinnom seriáli s dôrazom na komplexný charakter mladej hrdinky.

Prvá séria pozostáva z 13 epizód, na HBO Go budú jednotlivo pribúdať každý týždeň v utorok.

Zombie apokalypsa z Indie

Obrovský úspech kórejského zombie seriálu Kingdom Netflix povzbudil do investícií do ďalších podobných projektov. Výsledkom je napríklad hororová indická novinka Betaal, ktorá divákov zavedie do malej dedinky hlboko v hornatej džungli.

Jej obyvatelia majú byť kvôli výstavbe diaľnice vedúcej hlboko popod starodávnu horu vysťahovaní, varujú však miestne autority, že v jej srdci sa ukrýva starodávne zlo. Poverám miestnych starešinov samozrejme nikto neverí, o to väčšie je prekvapenie, keď dedinu zaplavia zombíci pochádzajúci z koloniálnej britskej éry.

Trailer láka na mrazivý zážitok v neopozeranom prostredí, seriál však bude pozostávať iba zo štyroch epizód. Betaal v ponuke Netflixu nájdeš od nedele 22. mája.

Očakávaná postapokalyptická jazda

Na filmového Snowpiercera z roku 2014 mnohí filmoví nadšenci dodnes nedajú dopustiť, o to väčšiu radosť vyvolala správa, že sa chystá seriálové spracovanie v hlavnej úlohe s oscarovou Jennifer Connelly (Beautiful Mind).

Seriál odohrávajúci sa v postapokalyptickej budúcnosti divákov zavedie do 1 000-vozňového vlaku, ktorý obieha zemeguľu a zhromažďuje posledných preživších. Gigantický kolos predstavuje krehký ekosystém, v ktorom má každý vozeň svoju jedinečnú úlohu a spoločnosť je tu rozdelená na dve základné vrstvy.

Kým v prednej časti vlaku sa zhromažďuje rozmaznaná smotánka, vzadu sa nahusto tlačia hladujúci a utláčaní robotníci. Všetko sa má zmeniť po záhadnej vražde pasažiera prvej triedy, po ktorej je na pomoc pri vyšetrovaní povolaný obyvateľ najchudobnejšej vrstvy.

Aj keď Snowpiercer bude u nás dostupný v rámci Netflixu, za seriálom stojí televízna spoločnosť TNT, ktorá streamovacej službe prenajala vysielacie práva. S binge-watchingom preto v tomto prípade veľmi nepočítaj, seriál bude pridávaný po jednej epizóde vždy v pondelok, počnúc 25. májom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom