Si fanúšikom zombie a nevieš, do čoho by si sa po dopozeraní The Walking Dead či historického Kingdom práve pustil? Netflix prichádza s dobrou správou. Už koncom tohto mesiaca sa v rámci streamovacej služby objaví hororová novinka s originálnou zápletkou aj zasadením, informuje Slash Film.

Reč je o novej zombie akcii Betaal, na tvorbe ktorej Netflix spolupracuje s indickou produkčnou spoločnosťou Red Chillies a známym štúdiom vo svete hororu, Blumhouse Productions.

Dej plánovanej novinky sa sústredí na malé mestečko schované hlboko uprostred indickej prírody, ktorého obyvateľov chcú autority kvôli plánovanej výstavbe diaľnice vysťahovať. Varovaniam miestnych usadlíkov o strašlivej kliatbe a Zle pretrvávajúcom v horách nikto nevenuje pozornosť.

Všetko sa však zmení po tom, ako vojaci pri výstavbe natrafia na hordu krvilačných zombíkov, ktorí boli v oblasti uväznení z koloniálnych čias a nadvlády Veľkej Británie.

Prvý trailer sľubuje nervy drásajúci zážitok, kde sa nebude šetriť iba na napätí a temných priestoroch, ale tiež na originálnych kostýmoch. Zombie armádu s bubnami a koloniálnymi červenými kabátmi sme tu totiž ešte nemali.

O scenár a réžiu zombie novinky sa postarala trojica Patcik Graham, Nikhil Mahajan a Suhani Kanwar, čo je identické trio, ktoré stálo za nezávislým indickým hororom Ghoul. Ten si na IMDB drží slušný rating 7,1/10 a tvorcovia sú podľa vlastných slov pripravení posunúť úroveň strachu ešte o level vyššie.

Po úspešnej juhokórejskej zombie sérii Kingdom, ktorá sa odohráva vo feudálnej Kórey, je Betaal ďalším pokusom Netflixu priniesť do žánru svieži vietor z neopozeraného prostredia. V tomto prípade to bude indický vidiek spojený s miestnym folklórom.

Podobne ako pri zmienenej minisérii Ghoul, ani v prípade Betaal tvorcovia neplánujú dej zbytočne naťahovať. Novinka má pozostávať iba zo štyroch epizód, premiéra je v rámci streamovacej služby naplánovaná na nedeľu 24. mája.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú