Kým väčšina filmových a seriálových premiér sa v súčasnej situácii odkladá, tvorcovia očakávanej seriálovej novinky Snowpiercer príjemne prekvapili. Premiéru projektu, inšpirovaného komiksom i známym filmom, predstavia o dva týždne skôr, informuje Small Screen.

Seriálový Snowpiercer sa tak k divákom dostane už 14. mája, pričom pôvodný dátum premiéry bol naplánovaný na koniec mesiaca. Dôvod predčasného predstavenia úplne nepoznáme.

Brett Weitz, generálny riaditeľ spoločnosti TNT, ktorá bude seriál v Spojených štátoch vysielať, hovorí o tom, že televízna spoločnosť chce predovšetkým vyjsť v ústrety divákom a dopriať im jeden z najočakávanejších seriálových zážitkov v predstihu.

Práva na zahraničné vysielanie nezískal nikto iný ako streamovací gigant Netflix, ktorý by mal novinku vo svojej knižnici sprístupniť v rovnaký deň.

Seriál, inšpirovaný francúzskou komiksovou sériou z roku 1982 i polarizujúcim filmom z roku 2014 s Chrisom Evansom v hlavnej úlohe, sa odohráva v postapokaliptickej budúcnosti, v ktorej Zem zamrzla. Jedinú nádej na prežitie ľudstva predstavuje gigantický vlak s tisíckou vozňov obiehajúci zemeguľu.

Každý vozeň predstavuje inú spoločenskú vrstvu i úlohu, ktorú musia jeho pasažieri vykonávať. Kým posledné vagóny sú určené tej najväčšej spodine, ktorá sa živí hmyzom a znáša aj to najhrubšie ponižovanie, v prednej časti obrovského vlaku si smotánka užíva luxusné reštaurácie a služby.

Seriál je tak v mnohých smeroch metaforou na spoločenské triedy a politické usporiadanie spoločnosti a prinesie množstvo provokatívnych i znepokojivých myšlienok. Aspoň tak tomu bolo pri zmienenom filme z roku 2014, na ktorý síce seriálová podoba nebude nadväzovať, podľa tvorcov sa ním však bude prinajmenšom inšpirovať.

Okrem originálneho námetu veľkú pozornosť vzbudzuje predovšetkým atraktívne herecké obsadenie, ktorému dominuje oscarová Jennifer Connelly (Beautiful Mind). Druhou ústrednou tvárou bude americký spevák a herec Daveed Diggs. Toho filmoví nadšenci mohli vidieť napríklad vo vydarenej dráme Wonder.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú