banner-galaxy-a3-a5Spoločnosť Nintendo po dlhých piatich rokoch predstavila svoju novú hybridnú hernú konzolu. Jej názov znie Nintendo Switch, pričom okrem klasického hrania pred televíziou dokáže poslúžiť aj na spríjemnenie dlhých chvíľ pri cestovaní. Nové hracie zariadenie ohúrilo veľké množstvo súčasných, ale i bývalých hráčov, ktorí si chcú zaspomínať na legendárne herné postavičky, akými sú Mario alebo Sonic.

Ohromný úspech tohto nevšedného zariadenia viedol k dočasnej nedostupnosti takmer po celom svete. Napriek tomu však veľká skupina ľudí nie je o výhodách tejto novinky 100 percentne presvedčená a čakajú tak na prvé recenzie či hodnotenia poskytovaného herného zážitku. Konzola s viacerými spôsobmi využitia však rozhodne má čo ponúknuť, o čom ťa možno presvedčí aj tento článok. Všetko o tablete, prenosnom hernom zariadení a domácej konzole v jednom si tak môžeš prečítať na riadkoch nižšie.

Prvým základným spôsobom využitia je režim prenosného hracieho zariadenia. Vstavaná batéria zabezpečuje pri tomto režime výdrž 2,5 až 6,5 hodín, ktorá závisí aj od náročnosti samotnej hry.

Nintendo-Switch-pocity (19)zdroj fotografie: BusinessInsider

Bližší pohľad na túto prenosnú časť konzoly odhaľuje 6,2-palcový displej, ktorý má po ľavom a pravom boku pripojené originálne herné ovládače Joy-Con.

Nintendo-Switch-pocity (10)zdroj fotografie: BusinessInsider

Úplne prvou testovanou hrou bola multiplayerová strieľačka z pohľadu tretej osoby, Splatoon 2. Šťastlivci, ktorí si túto hru mohli na vlastnej koži vyskúšať ocenili najmä netradičné spracovanie a zábavný gameplay.

Nintendo-Switch-pocity (5)zdroj fotografie: BusinessInsider

Herný zážitok však v tomto režime znevažovala nie príliš optimálna ovládateľnosť. Orientovanie je totižto riešené pomocou pohybových senzorov, čo pri hrách tohto typu jednoducho nie je vhodné.

Nintendo-Switch-pocity (27)zdroj fotografie: BusinessInsider

Pri iných hrách toto našťastie neplatí a taký Mario Kart 8 Deluxe ponúka vďaka pohybovým senzorom ešte lepší zážitok.

Nintendo-Switch-pocity (17)

Mario Kart 8 Deluxe je vo všeobecnosti zhodný s klasickou verziou, ktorá vyšla na Wii U, avšak je obohatený o nový obsah.

zdroj fotografie: BusinessInsider

Joy-Cony ponúkajú originálne prevedenie, pričom pomerne tradičná ponuka tlačidiel je umiestnená na relatívne malom priestore. To je však na škodu a v prenosnom režime tak niekedy dochádza k neúmyselným prehmatom.

Nintendo-Switch-pocity (21)zdroj fotografie: BusinessInsider

Veľkým plusom je však toľko omieľané prispôsobenie, ktoré umožňuje pripevnenie k Joy-Con Gripu, čím vznikne klasický gamepad. Ten lepšie padne do ruky, vďaka čomu sa hry omnoho jednoduchšie ovládajú.

Nintendo-Switch-pocity (25)zdroj fotografie: BusinessInsider

Tento gamepad je možné využívať pri režime domácej konzoly, a teda vtedy, keď je tabletová časť umiestnená v doku.

Nintendo-Switch-pocity (7)zdroj fotografie: BusinessInsider

Joy-Cony sú k Joy-Con Gripu pripevnené poistkou, aby nedochádzalo k ich neúmyselným vysunutiam. Pre opätovné oddelenie je nutné stlačiť okrúhle čierne tlačidlá umiestnené na spodnej časti modulárnych ovládačov.

Nintendo-Switch-pocity (16)zdroj fotografie: BusinessInsider

Pri klasickom domácom hraní vyzerá Nintendo Switch takto. Prenosný tablet sa po pripojení k doku automaticky zhasne a hra sa spustí na televízií, ktorá je k doku pripojená HDMI káblom.

Nintendo-Switch-pocity (12)zdroj fotografie: BusinessInsider

Po pripojení do dokovacej stanice sa prenosná časť začne automaticky nabíjať.

Nintendo-Switch-pocity (11)zdroj fotografie: BusinessInsider

Napriek obdivuhodnej inovatívnosti nie je základný gamepad práve najlepší. Joy-Con Grip je vyrobený z nekvalitného plastu, ktorý na dotyk pôsobí extrémne lacno. To mu síce neuberá na funkčnosti, avšak v kvalite rozhodne stráca na konkurenčné riešenia od Sony či Microsoftu.

Nintendo-Switch-pocity (8)zdroj fotografie: BusinessInsider

Veľkým plusom Joy-Conov sú už spomínané pohybové senzory, ktoré umožňujú interaktívne ovládať niektoré hry.

Nintendo-Switch-pocity (29)zdroj fotografie: BusinessInsider

Aby toho nebolo málo, Nintendo Switch poslúži aj ako dokonalý spoločník na každú párty, nakoľko umožňuje hru viacerých hráčov.

Nintendo-Switch-pocity (2)zdroj fotografie: BusinessInsider

Priamo od Nintenda je k dispozícii ďalší, tentoraz omnoho tradičnejší a kvalitnejší gamepad. V rukách pôsobí skvelo a rozloženie tlačidiel, ako aj ich veľkosť, je na neporovnateľne lepšej úrovni. Nanešťastie, tento gamepad sa v základnom balení nenachádza a pre pohodlnejšie domáce hranie si budeš musieť priplatiť až 70 €.

Nintendo-Switch-pocity (1)zdroj fotografie: BusinessInsider

Aj keď novinka Nintenda oplýva niekoľkými nedostatkami, rozhodne ju netreba podceňovať. Predstavuje totižto to najlepšie skĺbenie prenosnej a klasickej domácej hernej konzoly, ktoré jednoducho nemá vo svete konkurenciu. Za oficiálnu cenu 300 € tak získaš dve hracie zariadenia v jednom, ktoré ťa dokážu zabaviť na viacero spôsobov.

Nintendo-Switch-pocity (6)zdroj fotografie: BusinessInsider

Na videu nižšie si navyše môžeš prezrieť všetky hry, ktoré sa na túto zaujímavú konzolu dostanú v dohľadnej dobe. V skutočne širokej ponuke nechýba už spomínaný Mario Kart 8 Deluxe, Super Mario Odyssey či Splatoon 2. Záujemcovia sa však môžu tešiť aj na FIFU 17, Skyrim, Minecraft, Steep, Rayman Legends, Just Dance 2017, novú Zeldu a mnoho mnoho ďalších.

TIP: Všetko, čo zatiaľ vieme o novej konzole Nintendo Switch, ktorá má zamiešať karty v hernom priemysle

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP