Ako spoločnosť z Redmontu, tak aj Google disponuje službou, v ktorej sa používateľ môže prejsť ulicami zmapovaných miest. Pri mapovaní ulíc však na seba narazili špeciálne vozidlá spoločností Microsoft a Google, ktoré sa navzájom zachytili na snímkach. 

Všetko sa to udialo pri prejazde ulicami v Minnesote, kde vozidlo Microsoftu fotilo snímky do služby Streetside. To od Googlu zasa zaznamenávalo fotky pre Google Street View. Pravdepodobnosť, že sa tieto dve autá navzájom odfotografujú, bola naozaj mizivá. Napriek tomu sa ešte v roku 2014 stretli a jedno zachytilo to druhé na fotografiách, ktoré sa mali dostať aj do vyššie spomínaných služieb.

Microsoftu konkurencia nevonia

Microsoft však na svojich fotografiách konkurenciu odmietol. Mapovacie vozidlo Googlu tak bolo jednoducho pri úpravách vystrihnuté a na jeho mieste ostal len biely obdĺžnik. Konkurenčný Google však situáciu takýmto spôsobom neriešil a čiernu Toyotu RAV4 s logom vyhľadávača Bing vo svojej službe Street View ponechal. Pôvodný snímok z roku 2014 však zobrazuje na fotografií z auta Microsoftu aj zachytené auto Googlu, ktoré bolo neskôr odstránené.

Nenechaj si ujsť
Chrome po novom stiahneš už aj z Microsoft Store. Google využil šikovný trik

Aj tento prípad svedčí o prístupe ku konkurencii, ktorú však gigant z Redmontu zrejme príliš netoleruje. Pokiaľ teda pri brázdení ulicami v službe Streetside aj ty narazíš na prázdny biely priestor, je dosť možné, že sa práve v tomto mieste kedysi nachádzalo mapovacie auto konkurencie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom