Od predstavenia vlajkových iPhone 8 a iPhone 8 už prešlo pár týždňov, no predaje stále nie sú také dobré, na aké je Apple zvyknutý. Dôvodom však nie je strata dominancie na trhu, ale ešte lepší iPhone X.

Mnoho zákazníkov sa totiž rozhodlo „osmičkové“ iPhony preskočiť a počkať si na revolučnejší iPhone X.

Staršie Samsungy sú vraj lepšie

So zaujímavým zhodnotením však prišla firma Consumer Reports. Tá je známa svojím testovaním množstva elektroniky (vrátane smartfónov) a jej porovnávaním. Napriek tomu, že iPhone 8 Plus sme aj v našej recenzii označili ako momentálne najvýkonnejší smartfón na svete, v rebríčku Consumer Reports mu prvenstvo nepatrí. Prvé dve miesta obsadzujú Samsung Galaxy S8 a Galaxy S8+ a tretie dokonca patrí 18-mesačnej Galaxy S7-čke. Najnovšie iPhony teda sedia na štvrtej, respektíve piatej priečke.

Zmení to iPhone X?

Keď príde na trh očakávaný výročný iPhone, bude zaujímavé sledovať, ako sa mu podarí umiestniť v porovnaní s osmičkami. Bude kráľom rebríčka alebo na Samsungy nebude mať ani najpokročilejší smartfón amerického giganta doteraz?

Zobraziť celú galériu (0)
Twitter / Instagram

To zatiaľ síce nevieme, no výsledok môže ovplyvniť mnoho faktorov. iPhone X je predsa len iný a ponúka napríklad FaceID namiesto TouchID, bezrámikový displej, nový duálny fotoaparát či väčšiu batériu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom