iPhony udávajú trendy už pekných pár rokov. Historicky prvý smartfón od Apple nielenže ukázal celému svetu, čo má ponúkať novodobý telefón, ešte aj nastolil dizajnový trend, ktorý sa v podstate s týmito multifunkčnými prístrojmi ťahá až do dnešných dní.

I keď sa na prvý pohľad môžu dnes dostupné zariadenia od revolučného prvého iPhonu značne odlišovať, základ ostal zachovaný. Stále totižto máme čo dočinenia s plastovými alebo hliníkovými plackami, ktoré majú na svojej prednej strane dotykový displej a vzadu hlavný fotoaparát. Za uplynulých 10 rokov tieto placky akurát tak nabrali na váhe, šírke a výške, pričom jediné, čo sa zmenšilo, je ich hrúbka (aj tá nie na všetkých). Mnohým tak môžu smartfóny pripadať ako nudné dosky určené na krájanie zeleniny bez duše či nápadu.

iphone 7 jet blackzdroj fotografie: YouTube

Nenechaj si ujsť
Nový koncept bezrámikového iPhone 8 vzdáva poctu originálnemu Apple iPhone

Našťastie sa však za posledných pár mesiacov začal technologický svet opäť točiť tým správnym smerom. Dočkali sme sa totižto viacerých zaujímavých kúskov, ktoré prekvapili nielen hardvérovými, ale i konštrukčnými inováciami. Za zmienku stojí napríklad nová prémiová verzia iPhonov s označením Jet Black. Tento skutočne pohľadný variant neláka len svojou tmavou farbou, ale hlavne efektným lesklým kovom, z ktorého je vyrobený. Ten priťahuje pohľady okoloidúcich na každom kroku a aj keď sa možno nejedná o nič prevratné, takýto materiál smartfónom jednoducho pristane.

iphone 7zdroj fotografie: YouTube

Napriek tomu sa tento model len kvôli dizajnu kupovať neoplatí. S trochou šťastia si totižto môžeš aj svoj starší jablčný telefón prerobiť tak, aby vyzeral na nerozoznanie od Jet Black edície. Samozrejme k tomu ale potrebuješ vlastniť samotný iPhone (najlepšie vo verzii s čiernou prednou stranou), mať zopár základných skúseností s rozoberaním smartfónov (alebo kamaráta, ktorý má) a taktiež mať nejaké tie peniaze nazvyš. Ak teda vlastníš model iPhonu novší od 5-ky, neváhaj a pusti si nižšie uvedené video, v ktorom sa dozvieš, ako oživiť svoj starší smartfón behom niekoľkých minút.

V podstate si tak môžeš pretvoriť svoj postarší prístroj na diametrálne odlišne vyzerajúci model, ktorý narozdiel od iPhonu 7 v originálnej Jet Black edícii ponúka 3,5 mm audio jack. Takúto zaujímavú lesklú konštrukciu pre svoj starší iPhone si môžeš objednať aj ty.

Jet Black kryt pre iPhone 5

Jet Black kryt pre iPhone 5s

Jet Black kryt pre iPhone 6

Jet Black kryt pre iPhone 6s
Spomeň iPhone 6s v objednávke

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom