Čínske používateľské nadstavby Androidu môžeš buď milovať, alebo nenávidieť. Nie je nič medzi tým. Ak teda náhodou patríš do skupiny ich odporcov, nasledujúca správa ťa veľmi nezaujme. V prípade, že si však tvoj smartfón nevieš predstaviť bez prepracovaného grafického prostredia či veľkého množstva prídavných funkcií, určite ťa správa o novej verzii FlymeOS poteší.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Nepochybne najviac ale poteší všetkých majiteľov zariadení spoločnosti Meizu, ktorá do nich integruje práve túto obľúbenú nadstavbu s nezameniteľným dizajnovým spracovaním. Po troch mesiacoch intenzívneho testovania tak FlymeOS 6 opúšťa beta testovanie a stáva sa z nej klasická stabilná verzia, ktorá bude dostupná pre širokú verejnosť. Poďme sa tak spoločne pozrieť na to, aké novinky nová verzia nadstavby ponúka.

zdroj fotografie: Gizmochina

Jedným z najzaujímavejších vylepšení je pridanie inteligentnej možnosti vyhľadávania na internete skrz fotoaparát. Jednoducho stačí nasnímať fotografiu, ktorá bude následne automaticky odoslaná do databázy, pričom sa systém pokúsi nájsť čo najlepšiu možnú odpoveď na tvoju otázku. Nanešťastie, podpora slovenčiny sa neočakáva, a tak si budeš musieť vystačiť len s otázkami v anglištine. Dostatočnou kompenzáciou je však fakt, že spomínaná databáza zoskupuje odpovede na viac ako 65 miliónov otázok o fyzike, chémii, histórii, politike a množstve ďalších tém.
zdroj fotografie: Gizmochina

Nenechaj si ujsť
Nové rýchle nabíjanie Meizu Super mCharge nabije smartfón doplna už počas krátkej obednej prestávky

Samotná funkcia je podobná tej, ktorú poznáme Google Prekladača. Inteligentné vyhľadávanie od Meizu ale dokáže s troškou šťastia rozoznať aj písaný text. Okrem iného aktualizácia prináša väčšiu možnosť prispôsobenia prostredia, pričom používateľ môže bez problémov upravovať vzhľad témy. Vylepšení sa dočkala aj galéria, ktorá bola obohatená o rozsiahlejší editorský režim na úpravu fotografií a videí. Zmien je však ešte omnoho viac. Všetky si môžeš prezrieť na tomto odkaze. Nájdeš na ňom ale aj zoznam 24 zariadení, na ktoré táto významná aktualizácia dorazí.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
25%
Páči sa mi to
25%
Chcem to
25%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
25%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]
 • Ondrej

  Sťahujem a už sa teším.

  • Patrícius Cudny

   Ahoj , vieš mi poradiť ako to stiahnuť ? V mobile mi neukazuje aktualizáciu aj keď prostredie je už ine. Takže to budem musieť sám stiahnut. Otázka je že či to mám ako prvé stiahnuť do mobilu alebo najprv do Očí a potom si to dať do mobilu ? Dik.

   • Ondrej

    Ja som to stiahol normálne cez ikonku s názvom aktualizácia takže takže ti k tomu neviem viac povedať

    • Patrícius Cudny

     Dik , dik mal som iba nejaky problem ale uz som to vyriesil a vsetko frci ako ma :) Trosku zmena ale asi v lepsom staci si iba zvyknut :)

 • Roberto

  Hneď som ho stiahol a super zasa lepší….