Meizu – výrobca štýlových, cenovo dostupných smartfónov a po novom aj inovátor. Informovalo nás dnes totiž o svojej novej technológii rýchleho nabíjania. Dočkáme sa v budúcnosti plného nabitia smartfónov už za 20 minút?

Výrobcovia sa často chvália rýchlym nabíjaním, no väčšinou iba do polovičnej kapacity. Dĺžka nabíjania do plnej kapacity potom už nie je žiadna sláva a trvá priemerne aj hodinu a pol. Vlajkovej lodi Samsung Galaxy S7 to trvá 1 hodinu a 27 minút, OnePlus 3T 1 hodinu a 25 minút a Google Pixel rovné dve hodiny. iPhonu 7 trvá nabitie do plnej kapacity dokonca až 2 hodiny a 21 minút. A teraz si predstav, že by sa tieto časy skrátili len na 20 minút.

mcharge
zdroj fotografie: Meizu

Ako sa to teda podarilo? Meizu vyvinulo „modernizovaný dátový kábel“ a pár revolučných obvodov v nabíjačke a smartfóne, vďaka čomu vie dodať výstup 11V/5A a pôsobivý výkon 55 W. Samotný kábel ale podporuje nabíjanie až do neuveriteľných 160 W! Meizu taktiež objasňuje, že jeho nová technológia Super mCharge je založená na použití „dvoch skupín konverzných obvodov pre priamy výstup polovičného napätia.“

zdroj fotografie: Meizu

nenechaj si ujsť
Meizu M5S oficiálne: Lákavý dizajn, otrepaná výbava a rýchle nabíjanie s výkonom 18W

Teraz si zrejme kladieš otázku, či takéto rýchle nabíjanie nebude poškodzovať batériu. Spoločnosť tvrdí, že nebude. Testy ukázali, že po 800 nabíjacích cykloch ostalo v 3000 mAh batérií 80 % pôvodnej kapacity. Výrobca zatiaľ ešte neprezradil, kedy by sa mohli objaviť prvé smartfóny s touto technológiou. Doba sa môže pohybovať v niekoľkých mesiacoch, ale skôr sa prikláňame k niekoľkým rokom. Podstatné ale je, aby Meizu túto technológiu poriadne otestovalo a aby nespôsobovala problémy napríklad s explóziami batérií.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom