Spoločnosť UPC v tlačovej správe informovala o kompenzácii svojich zákazníkov, ktorých včera postihol veľký výpadok internetového pripojenia. Ten bol spôsobený výpadkom peeringových liniek. Klientom za vzniknutý problém provider poskytne zľavu. Zákazníci UPC budú môcť používateľ internet spoločnosti na 1 deň zdarma, čím dôjde k zníženiu poplatku za internetové služby.

Počas včerajšieho dňa trápili UPC hneď dva výpadky internetového pripojenia. Prvý sa objavil ešte pred obedom a opraviť sa ho podarilo krátko po 12. hodine. Neskôr večer však zákazníkov prekvapil ďalší a dlhotrvajúci výpadok, kvôli ktorému nemali k dispozícii internet až do neskorých večerných hodín. Opravený bol až o 22:15.

K druhému výpadku malo dôjsť na záložnej linke mimo SR na trase Viedeň-Frankfurt. UPC sa za vzniknuté problémy ospravedlnilo a ľuďom plánuje poskytnúť kompenzáciu vo forme denného používania internetu zadarmo.

„Ospravedlňujem sa Vám za vzniknuté komplikácie spojené s včerajším výpadkom, ktorého príčinou bola technická porucha mimo našej siete na území SR. Vážim si Vašu dôveru a za výpadok preberám plnú zodpovednosť. Všetkých našich internetových zákazníkov budeme preto kompenzovať v podobe internetu bezplatne na celý deň, t.j. znížením poplatku za internetové služby.

Vážim si Vašu dôveru, ktorú vkladáte do našich služieb. Uvedomujem si, aké dôležité je internetové pripojenie pre každú domácnosť, preto robím všetky preventívne opatrenia, aby sa podobný výpadok neopakoval,“ uviedol Martin Miller, generálny riaditeľ spoločnosti UPC BROADBAND SLOVAKIA.

Zároveň UPC na Facebook dnes informovalo, že po výpadku nefungovali ani služby internetu a TV archívu, zákazníkom preto odporúča reštartovanie zariadení.

Zdroj: UPC

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom