Tesla príde s ďalšou šialenosťou a revolúciou. Vyrobí batériu, ktorá vydrží rovnako ako motory v bežných autách

Automobilka Tesla včera usporiadala špeciálne podujatie, na ktorom prezentovala niektoré zo svojich noviniek a plánov v oblasti elektromobilov. Elon Musk sa počas podujatia vyjadril aj ohľadom životnosti batérií, ktoré vyrábajú. Podľa jeho slov je cieľom automobilky v priebehu budúceho roka vyrobiť batérie pre svoje elektromobily, ktoré by počas života mohli prejsť až milión míľ, čo je v prepočte takmer 1,6 milióna kilometrov. Informuje o tom portál Electrek.

Musk tvrdí, že by sa takýmto výkonom vyrovnali dnes vyrábaným automobilom, ktorých pohonné jednotky sú vyrábané práve s ohľadom na výdrž milióna prejdených míľ. Tesla v súčasnosti vyrába batérie, ktorých životnosť je na úrovni 480 až 800 tisíc kilometrov (300 až 500 tisíc míľ), teda približne 1500 nabíjacích cyklov. Ďalšia výbava Modelu 3 v podobe pohonnej jednotky a konštrukcie už dnes má spĺňať podmienku životnosti jedného milióna míľ.

Zdroj: Electrek

O autorovi
Pavol Lupták
Už počas štúdia na vysokej škole bol môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. S radosťou ich teraz testujem a najmä odhaľujem ich nedostatky. Zaujímam sa aj o témy ohľadom bezpečnosti dát a ochrany súkromia na internete. Moje postrehy a niečo zo súkromia môžeš sledovať aj na Instagrame a Twitteri (@l_u_p_t_i). E-mail: [email protected]