Ruské ministerstvo obrany v sobotu ráno oznámilo, že v noci boli zničené tri ukrajinské námorné drony, ktoré chceli zaútočiť na Krymský most spájajúci Rusko s okupovaným polostrovom Krym. Informovalo o tom ruské vysielanie BBC.

Prvý útok sa podľa ministerstva odohral v piatok okolo 23:15 h moskovského času (22:15 h SELČ). Poloponorný čln bez posádky bol „včas odhalený a zničený“ v Čiernom mori.

Ďalšie dva námorné drony sa pokúsili zaútočiť na Krymský most v sobotu o 02:10 a 02:20 h moskovského času (01:10 a 01:20 h SELČ). Oba boli takisto zničené.

V dôsledku týchto incidentov bola od polnoci do tretej hodiny rannej prerušená doprava na Krymskom moste. Ukrajinská strana sa k týmto tvrdeniam bezprostredne nevyjadrila.

Kyjev sa však prihlásil k zodpovednosti za útok dvoma námornými dronmi na Krymský most, ku ktorému došlo 17. júla a zomreli pri ňom dvaja ľudia.

Takmer 20-kilometrový strategicky dôležitý most cez Kerčský prieliv bol vážne poškodený pri výbuchu v októbri 2022. Podľa ruských predstaviteľov ho spôsobila explózia kamióna naloženého výbušninami.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú