Škoda Auto dominovala predajom automobilov na Slovensku aj v minulom roku, keď dosiahla trhový podiel 22,4 %. Je to zároveň najvyšší trhový podiel značky za posledných 10 rokov. Zákazníkom vlani odovzdala 17 064 vozidiel. Ako ďalej informovala spoločnosť, najpredávanejším modelom bola opäť Fabia, nasledovaná modelom Octavia. V prvej pätke najpredávanejších áut na Slovensku je aj model Scala.

„Trhový podiel za minulý rok dosiahol 22,4 %, čo je nárast oproti roku 2019 o 2,5 %. Z tohto pohľadu sme najrýchlejšie rastúca značka a mohli sme tak aspoň čiastočne kompenzovať prepad trhu,“ uviedol k výsledkom riaditeľ Škoda Auto Slovensko Jaroslav Hercog.

Škoda Auto je súčasťou koncernu Volkswagen. Prevádzkuje tri výrobné závody v Českej republike, vyrába v Číne, Rusku, na Slovensku a v Indii, väčšinou prostredníctvom koncernových partnerstiev, ďalej tiež na Ukrajine v spolupráci s lokálnym partnerom.

Celosvetovo zamestnáva asi 42-tisíc pracovníkov a je aktívna na vyše 100 trhoch. Vlani dodala zákazníkom viac ako jeden milión vozidiel.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom