Intel, popredný výrobca čipov, predáva svoju divíziu na výrobu NAND SSD pamätí. Novým majiteľom továrne a výrobných technológií sa stáva čínska spoločnosť SK Hynix, informoval portál Engadget.

Obrovská akvizícia spoločnosti SK Hynix prinesie Intelu rovných 9 miliárd dolárov, čiže okolo 7,6 miliárd eur. Čínska spoločnosť nadobudne technológie a patenty na výrobu NAND SSD pamätí, NAND komponentov a tiež továreň Dalian NAND v Číne.

Intel vo svojej tlačovej správe uvádza, že podnikanie v oblasti pamätí Intel Optane si spoločnosť ešte zachová. Koniec koncov, pamäte Intel Optane vyvíja Intel spolu s firmou Micron a výroba spočíva výhradne na pleciach druhej menovanej spoločnosti.

Intel chce vďaka tomuto obchodu uprednostniť svoje financovanie do diferencovaných technológií, kde môže zohrávať dôležitejšiu úlohu než na poli pamätí. Aktuálne sa čaká na odklepnutie obchodu vládnymi orgánmi, ktoré by malo prebehnúť do konca budúceho roka.

Samotné odkúpenie bude financované v dvoch splátkach, ihneď po uzavretí obchodu zaplatí SK Hynix Intelu 5,92 miliárd eur a zvyšných 1,69 miliárd doplatí v roku 2025.

Zdroj: Engadget, Intel

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom