Eurokomisár Thierry Breton varoval multimiliardára Elona Muska, že jeho sieť X (predtým Twitter) rozširuje „nelegálny obsah a dezinformácie“ súvisiaci sa útokom militantného hnutia Hamas na Izrael.
„Máme informácie, podľa ktorých vaša platforma po teroristických útokoch hnutia Hamas slúži na šírenie nelegálneho obsahu a dezinformácií,“ uviedol v utorok komisár Breton v liste adresovanom Muskovi, informuje agentúra AFP. Komisár žiada, aby Elon Musk reagoval na jeho sťažnosť do 24 hodín a zároveň vo veci kontaktoval európsku policajnú agentúru Europol.
Muskovi v tejto spojitosti pripomenul prísne pravidlá, ktoré pre moderáciu obsahu stanovuje európska legislatíva, „najmä pokiaľ ide o násilný alebo teroristický obsah, ktorý sa evidentne šíri prostredníctvom vašej platformy“.
„Pripomínam vám, že ak bude spustené vyšetrovanie a zistí sa, že ste nespolupracovali, môže to mať za následok vyrubenie pokút,“ varoval eurokomisár. Breton je komisárom pre vnútorný trh, je preto poverený reguláciou internetových gigantov pôsobiacich na území EÚ a má právomoc právne proti nim zakročiť.
Brusel už opakovane vyhlásil, že spomedzi veľkých internetových platforiem sa najväčšie množstvo dezinformácií šíri práve prostredníctvom platformy X, donedávna známej ako Twitter.
Musk v septembri oznámil, že zredukoval tím moderátorov zodpovedajúci za odstraňovanie dezinformácií na polovicu. Experti sa teraz obávajú, že tento krok môže zvýšiť riziko šírenia falošných správ, ako aj nenávistného a násilného obsahu.
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
TRAILER: Jadrová apokalypsa a vojna frakcií. Seriálový fenomén 2025 sa vracia, dorazí čoskoro
Veľká automobilka zvoláva stovky áut Slovákov do servisu. Ak máš tento model, kvôli kritickej chybe riskuješ život
Čína vypustila na moria 5000-tonového lovca jadrových ponoriek. USA sa pred ním budú skrývať
Takúto nálož nikto nečakal. Nové Call of Duty sa vracia s hromadou noviniek, tu sú všetky detaily
Je o 50 metrov vyšší, ako tvrdili. Na Mount Evereste sa deje niečo zvláštne
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP
„Tržby 1,114 miliardy eur a jedna objednávka každé 2 sekundy“: Tomáš Čupr hlási hrubý zisk 389 miliónov eur
Renomovaný psychológ varuje pred signálom, ktorý devastuje zdravie aj vzťah. Nie sú to hádky ani nevera
Farmár našiel sudy s miliónmi. Môže ísť o jeden z najväčších pokladov Pabla Escobara
Tisíce Slovákov môžu vlastniť pôdu po predkoch: Štát zverejnil zoznam neznámych dedičov
Českí vedci vyvinuli „trójskeho koňa“ proti rakovine: Nová technológia zasahuje nádory s chirurgickou presnosťou
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Vodič prekročil rýchlosť o 27 km/h a dostal pokutu 96 000 eur. Narazil na prísne pravidlo
- Najväčší akčný film 2025 dorazil online. Oplatí sa však len na jednej službe
- V kľúčovom teste prezradili viac, ako chceli. Čína tajne pripravuje vojenský tromf, ktorý doteraz mali len USA
- Je o 50 metrov vyšší, ako tvrdili. Na Mount Evereste sa deje niečo zvláštne
- Microsoft má ohromný problém. Najnovšia aktualizácia Windows „odpálila“ niektoré SSD disky
-
- Vodič prekročil rýchlosť o 27 km/h a dostal pokutu 96 000 eur. Narazil na prísne pravidlo
- Najväčší akčný film 2025 dorazil online. Oplatí sa však len na jednej službe
- Spaľováky pošle do hrobu. Škoda urobí z milovaného auta Slovákov elektromobil, takto bude vyzerať
- Obrovská novinka z Pána prsteňov. V novom filme sa vrátia hlavné hviezdy, chcú zopakovať úspech trilógie
- Má dojazd 2 245 km a neskutočnú spotrebu. Automobilka pôsobiaca aj na Slovensku predstavila zázračný hybrid
-
- Vodič prekročil rýchlosť o 27 km/h a dostal pokutu 96 000 eur. Narazil na prísne pravidlo
- Má dojazd 2 245 km a neskutočnú spotrebu. Automobilka pôsobiaca aj na Slovensku predstavila zázračný hybrid
- Vedci odhalili trik s vodou, po ktorom z nej zmizne až 90 % mikroplastov. Vyskúšať ho môže každý
- Čína predstavila projekt desaťročia. Je prvý na svete s desivou technológiou, ktorá úplne mení boj na mori
- Spaľováky pošle do hrobu. Škoda urobí z milovaného auta Slovákov elektromobil, takto bude vyzerať
Slováci si našli nový koníček. Dovážajú rekordný počet áut, majú na to dobrý dôvod
Slovensku môže priniesť až 100 miliónov eur ročne. MIRRI navrhuje zaviesť novú „spravodlivú“ daň
Najväčší dovozca energií sa zmenil na vývozcu a láme rekordy. Mocnosť mení globálny trh s pohonnými hmotami
Pre rýchly vstup do EÚ urobia nemožné. Tento štát chce mať ministerstvo riadené umelou inteligenciou
Jediná krajina produkuje viac plastu než šesť ďalších dokopy. Zverejnili „rebríček hanby“
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP