Február bude pre milovníkov smartfónov mesiacom, kedy uvidia mnoho nových modelov od renomovaných výrobcov. Medzi inými nebudú chýbať ani giganti z Číny a Kórei. Xiaomi zladilo predstavenie Mi 9-ky s premiérou nových Samsungov, čo však nemusí dopadnúť podľa očakávaní spoločnosti.

Rovnako ako nový Samsung Galaxy S10e, Galaxy S10 a Galaxy S10+, spolu so skladacím modelom Galaxy F, bude mať 20. februára premiéru aj ďalšia vlajková loď od Xiaomi. Tento výrobca si totiž debut svojej novinky naplánoval na rovnaký deň, no nakoniec nemusí jeho Mi 9-ka prilákať očakávanú pozornosť. Tá sa môže dostať novým Samsungom a najmä jedinečnému skladaciemu modelu.

Čínsky gigant chce tromfnúť kórejskú konkurenciu

Už dlhé mesiace sa o Samsungu Galaxy F špekuluje, pričom nám samotná spoločnosť na tento revolučný smartfón poskytla aj krátky náhľad počas konferencie SDC 2018. Viac detailov by však malo prezradiť už blížiace sa predstavenie, kedy príde na svet tiež nová línia Galaxy S10. Xiaomi však so svojou vlajkovou loďou môže prilákať najmä verných fanúšikov, zatiaľ čo mnoho ľudí sa zrejme bude sústrediť na odhalenie skladacieho Samsungu. Ten nám o sebe toho zatiaľ veľa neprezradil, no o Xiaomi Mi 9 tohto vieme omnoho viac.

Nenechaj si ujsť
Unikli kľúčové detaily a špecifikácie o Xiaomi Mi9: Toto všetko ponúkne jeden z najočakávanejších smartfónov roka

Ešte pred pár týždňami sa táto novinka ukázala na uniknutej fotografii, kde odhalila svoju zadnú stenu s trojicou fotoaparátov. Tá ponúkne 48 MPx a 12 MPx snímač, pričom tretí objektív bude mať „3D Time-of-Flight“ hĺbkový senzor. Okrem týchto zmien sa máme dočkať aj výkonného procesora Snapdragon 855, ktorý bude spolupracovať so 6 GB, respektíve až 8 GB RAM v najvyššej verzii.

Dominantou prednej steny bude 6,4″ OLED displej a o napájanie sa postará slušná 3 500 mAh batéria. Medzi tieto špičkové vlastnosti zapadne aj zabudovaný snímač odtlačkov prstov v displeji a najnovší Android 9 Pie s nadstavbou MIUI.

Očakáva sa tiež príchod transparentnej verzie Xiaomi Mi 9 Explorer Edition, ktorá môže priniesť ešte zopár vylepšení. Zdá sa však, že čínsky gigant mohol s premiérou tohto smartfónu ešte chvíľu počkať, pretože mu s veľkou pravdepodobnosťou pozornosť vyfúkne skladací Samsung Galaxy F a nové S10-ky. Postaviť sa takému silnému rivalovi však chce dávku odvahy. To, ako dopadnú oba debuty spomínaných noviniek, sa dozvieme už budúcu stredu. V každom prípade pribudne do smartfónového sveta hneď niekoľko skvelých kúskov, ktoré ponúknu používateľom ešte prémiovejšie možnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP