Kým pred pár rokmi sme mali takmer celú pamäť telefónu zaplnenú hudbou, dnes je v kurze streamovanie hudby prostredníctvom rôznych aplikácií (Spotify, Deezer, Apple Music…). Za istý mesačný poplatok tak získaš prístup k veľmi rozsiahlej knižnici, ktorá obsahuje piesne a žánre najrôznejšieho štýlu.

Ďalšou výhodou je aj samotná podpora umelcov. Zakúpením predplatného podporíš svojho obľúbeného interpreta a za odmenu tu nájdeš novo vydané albumy, hity staršieho dáta a to všetko vo veľmi vysokej kvalite. Dokonca si hudbu vieš stiahnuť aj offline a počúvať vytvorené playlisty aj bez pripojenia k internetu.

No platiť niekoľko eur za mesačné predplatné nie je pre každého. Našťastie je tu však možnosť vytvoriť tzv. rodinné skupiny, kde ty + piati ďalší máte možnosť ušetriť až 75 % celkovo zaplatenej sumy. Využívať by to však mali len tí, ktorí bývajú na jednej adrese. Stačilo však v nastaveniach zadať rovnakú adresu a tým to haslo.

Spotify pristupuje ku razantnej kontrole

Tento spôsob obchádzania pravidiel si uvedomuje aj spoločnosť Spotify, ktorá tak prichádza o nemalé príjmy. Nedávny prieskum dokonca ukázal, že až polovica predplatiteľov využíva tento spôsob. Nemalá časť z nich pritom nebývajú na rovnakej adrese a už tobôž medzi sebou nemajú rodinný vzťah.

Spotify sa preto rozhodlo celú situáciu preveriť a náhodným používateľom rozposlalo email, v ktorom je žiadosť o ich GPS lokalizáciu, ktorá má potvrdiť, že daná osoba žije na mieste uvedenom v registrácii. Tí ktorí to odmietnu, tak im hrozí zrušenie ich prístupu k prémiovým funkciám. Tieto správy boli zatiaľ evidované v USA a Nemecku.

Prečítaj si tiež
Spotify testuje ďalšiu novinku vo svojej aplikácii. Veľmi poteší samotných umelcov

Celý spôsob overenia je pritom veľmi diskutabilný, nakoľko nie všetci členovia rodiny žijú spoločne. Aj keď je v pravidlách, že daná šestica musí mať bydlisko na rovnakej adrese, celé to vyznieva, akoby sa človek z danej adresy nemohol ani pohnúť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP