Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

V súčasnosti sa základným nástrojom na počúvanie hudby stali rôzne streamovacie služby. Tou najznámejšou, ktorá bola založená v roku 2008 vo Švédsku je bez pochýb Spotify. Obľúbená služba, ktorá sprostredkúva používateľom možnosť vychutnať si obľúbené hudobné hity na jednom mieste sa stáva čoraz populárnejšou aj u nás. 

Celosvetovo si Spotify predplatilo už vyše 83 miliónov používateľov. Aj napriek úspešným číslam spoločnosť naďalej  vyvíja stále väčšiu aktivitu v podobe rôznych vylepšení. Preskočenie reklám a vynovený dizajn pre neplatičov, či výrazné navýšenie počtu offline skladieb boli tými poslednými zmenami. Najnovšia pripravovaná funkcia poteší nie len používateľov, ale predovšetkým samotných umelcov.

Spotify for Artists

Vylepšenia sa teda konečne dočkajú aj samotní umelci. Spotify testuje novú beta funkciu, ktorá umelcom umožní nahrať svoje skladby a albumy priamo na streamovaciu platformu. Doteraz nahrávanie skladieb od umelcov fungovalo na princípe tretích strán. Tí, ktorí nepatrili k ‚‚hlavnému labelu‘‘ tak nemali inú možnosť, len zaplatiť poplatok tretej strane. Tá následne zabezpečila vloženie hudby na Spotify.

Nová funkcia bude bezplatná a umožní aj viacero užitočných funkcií. K dispozícii budú analytické nástroje, ktoré umelcom naskytnú možnosť prezerať si kompletné údaje o úspešnosti skladby. Dostupné bude aj vytváranie ilustračných obrázkov, nastavenie dátumu vydania, alebo možnosť pridania ukážky ešte pred oficiálnym spustením. Vložené skladby či albumy následne prejdu kontrolou, aby bolo všetko v súlade s pravidlami.

Zobraziť celú galériu (1)
Conscious Electronic/Twitter

Prečítajte si tiež!
Porovnali sme Spotify a Apple Music. Víťaz je jednoznačný a vieme, ktorú službu by si mal určite používať

Zamestnanec Spotify zodpovedný za oblasť trhu sa vyjadril aj k systému rozdelenia zisku, ktorý bude nasledovný. Umelcom bude poskytnutých 50 % čistých výnosov a 100 % licenčných poplatkov. Priame pridávanie skladieb je však momentálne dostupné len pre pozvané osoby samotnou spoločnosťou. Testovanie je tak len v počiatočnom štádiu. Cieľom je zistiť, čo umelci od funkcie očakávajú, vylepšiť nedostatky a následne rozšíriť dostupnosť pre všetkých používateľov.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú