Najväčšia streamovacia služba hudby ponúka svojim používateľom milióny skladieb, ktoré môžu počúvať všade na cestách. Kvôli trendom na sociálnych sieťach sa však aj do nej dostane funkcia, s ktorou sa denne stretávame. Spotify vo svojej aplikácii testuje možnosť pre zdieľanie príbehov, podobne ako je tomu na Facebooku či Instagrame. Téme sa venoval portál Android Police.

Spotify vo svojej aplikácii prináša používateľom aj mnoho skvelých možností pre zdieľanie playlistov a albumov, no interpretom neumožňuje bližšiu komunikáciu s fanúšikmi okrem zdieľania dátumov koncertov, štipky biografie a niekoľkých obrázkov. Teraz sa však Spotify posunie na vyšší level, a hoci nie je sociálnou sieťou, prinesie funkciu, ktorú poznáme práve z týchto platforiem.

Príbehy interpretov sa dostávajú aj do Spotify

Vďaka funkcii Príbehy sa tak môže viac utužiť komunikácia medzi umelcami v tejto službe a jej používateľmi, s ktorými budú môcť zdieľať svoje zážitky. Po dlhom bádaní v zdrojovom kóde aplikácie túto pripravovanú novinku odhalila Jane Manchun Wong, podľa ktorej však nebude môcť svoje „story“ posielať každý. Túto výsadu totiž získajú iba interpreti. K ich príbehom sa podľa Jane môžeme dostať po kliknutí na profilovú fotku interpreta, kedy by sa mal následne zobraziť jeho príspevok v príbehu.

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot/Android Police

Nenechaj si ujsť
Spotify chce vyskúšať drahšie predplatné. Ceny zvýši o viac ako 10 %

Princíp týchto príbehov je rovnaký ako v prípade Instagramu, Facebooku, YouTube a ďalších aplikácií, ktoré túto možnosť ponúkajú. Zatiaľ však nie je jasné či Spotify plánuje túto funkciu udržať v aplikácii natrvalo alebo ide len ako akýsi experiment, ktorý má odhaliť záujem používateľov o takúto „novinku“. Rozhodne by sa však streamovacia aplikácia hudby nemala meniť na sociálnu sieť, kde je príbehov aj od samotných spevákov viac ako dosť.

Prvé testy prišli ešte v máji

Portál TechCrunch pritom ešte v máji informoval o testovaní tejto funkcie Spotify, ktorá mala byť dostupná iba pre vybranú vzorku ľudí. Tým sa v spodnej časti obrazovky zobrazil indikátor, ktorý mal používateľom naznačil, že interpret pridal obsah do svojho príbehu. Spoločnosť však neposkytla jednoznačnú odpoveď, kedy túto funkciu sprístupní všetkým.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom