Spotify konečne odstránilo limit 10 000 skladieb v knižnici, čo používateľom umožní uložiť neobmedzený počet skladieb, albumov a podcastov do kolekcie obľúbených položiek. Táto zmena je reakciou na sťažnosti používateľov od roku 2014, ktorá do dnešného dňa získala viac ako 12 500 hlasov na fóre Spotify, informuje Tech Crunch.

Aj keď má Spotify k dispozícii viac ako 50 miliónov skladieb, ktoré môžu používatelia kedykoľvek streamovať, až do dnešného dňa bol pevný limit 10 000 skladieb, ktoré si si vedel uložiť do svojich vlastných zbierok. Po jeho naplnení sa zobrazila hláška: „Epická zbierka, priateľ môj. V tvojej knižnici už nie je viac miesta. Ak chceš uložiť viac piesní, musíš odstrániť niektoré skladby alebo albumy.“

Používatelia žiadali Spotify o odstránenie limitu už pred rokmi, no gigant voči tomuto nápadu preukázal odpor. V roku 2017 sa vyjadril, že nemajú v pláne zvýšiť alebo zrušiť limit maximálneho poštu skladieb. Dôvodom bola skutočnosť, že sa k nemu dostane menej ako 1 % používateľov, píše The Verge.

Najznámejšia streamovacia aplikácia sa však tento týždeň nakoniec odhodlala k zrušeniu limitu. Už dnes je na mnohých zariadeniach možnosť pridať si do knižnice akékoľvek množstvo piesní či albumov, no tento krok sa týka výlučne iba knižníc.

Nenechaj si ujsť
Nový Windows 10 je tu. Prinášame veľký prehľad, čo všetko pribudlo

Ako informuje Spotify, odteraz si do knižnice môžeme pridať akékoľvek množstvo pesničiek. Zrušenie limitu sa však netýka limitu pesničiek, ktoré si sťahujeme na počúvanie offline. Limit 10 000 piesní teda naďalej platí pre počúvanie offline na 5 rôznych zariadeniach a rovnako sa netýka ani počtu pesničiek v Playliste.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom