Spotify pripravuje novinku najmä pre tých, ktorí sa popri počúvaní hudby nezameriavajú len na jej melódiu, ale zaujíma ich aj text piesne. Jedna z najväčších hudobných streamovacích aplikácií konečne začne zobrazovať správne a úplné texty piesní synchronizované s hudbou, informuje Android Police.

Novinka však určite poteší aj skupinu ľudí, ktorí si popri počúvaní hudby radi spievajú, avšak text dokonale nepoznajú. Jediným možným riešením až doposiaľ bolo pustenie piesne a vyhľadanie textu na webe alebo v inej aplikácii. Spotify bolo v tejto oblasti pozadu, aktuálne však rozširuje podporu zobrazovania správnych textov piesní.

Spotify už minulý mesiac oznámilo informáciu, že pri niektorých pesničkách v spolupráci s jedným z najznámejších poskytovateľom textov, Genius, začne zobrazovať ich texty. Táto funkcia je v aplikácii zobrazená pod tlačidlom spustiť, dostupná je však zatiaľ len v angličtine a iba pri niektorých skladbách. Dokonca zobrazuje zaujímavé informácie o piesni, kým sa v nej nič nespieva.

Na základe najnovších informácií Andorid Police však Spotify túto funkciu ešte vylepšuje. Istý Jandy, ktorý používa Spotify Beta 8.5.46.848, poskytol fotografie, ako po novom vyzerá zobrazovanie textov piesní.

Nenechaj si ujsť
Porovnali sme: Oplatí sa platiť za prémiovú verziu Spotify?

Texty sú poskytované prostredníctvom Musixmatch. Samozrejme, stále nie sú dostupné pri väčšine skladieb, postupne však Spotify pracuje na ich dopĺňaní. Dostupnosť funkcie je možné vidieť pri zozname piesní s označením „Lyrics“. Text piesne sa zobrazuje zosynchronizovaný s hudbou a dá sa zobraziť na celú obrazovku.

Zobraziť celú galériu (3)
Screenshot/Android Police/Jandy

Spotify testuje aj zobrazovanie textu na mieste, kde zatiaľ môžeme vidieť fotku albumu, alebo klip piesne. Po kliknutí na tlačidlo „Lyrics“ na mieste, kde sa momentálne nachádza „srdiečko“ pre pridanie piesne medzi obľúbené, sa zobrazia texty.

Zobraziť celú galériu (3)
Screenshot/Android Police/Jandy

Dúfame teda, že Spotify vyladí všetky problémy a prinesie plnohodnotnú funkciu textov piesní, ktorá určite spraví radosť mnohým fanúšikom hudby.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom