Jedna z najväčších hudobných streamovacích aplikácií má milióny používateľov, no nie každý je za jej služby ochotný platiť. Bezplatné účty sú obmedzené rôznymi spôsobmi, pričom medzi ne doteraz patrila funkcia Connect. Spotify oficiálne ohlásil, že možnosť streamovania zo smartfónu do iných zariadení prinesie aj používateľom, ktorí nemajú aktívne predplatné.

Platená verzia aplikácie Spotify umožňuje sťahovať hudbu v neobmedzenom množstve, preskakovať pesničky či zbaviť sa otravných reklám, ktoré nájdeme v bezplatnom režime. Ten má však hneď niekoľko ďalších obmedzení, ktoré spoločnosť postupom času eliminovala a teraz prináša „neplatičom“ ďalšiu funkciu.

Prémiová funkcia prichádza do bezplatných účtov

Už v týchto chvíľach Spotify povolilo svojim partnerom, aby pomocou SDK súborov využili „Spotify Connect“. Ide o funkciu, ktorá pri prehrávaní hudby vyhľadá dostupné zariadenia, cez ktoré môže následne hudbu prehrávať. Túto vymoženosť mali doteraz dostupnú iba prémioví používatelia, ktorí si za aplikáciu platia predplatné. V bezplatných účtoch však stále narazíme na niekoľko obmedzení.

Nenechaj si ujsť
Spotify konečne dostáva podporu pre ďalšie zariadenie. Kľúčová funkcia však zatiaľ chýba

Používateľ má obmedzený počet preskočených pesničiek za hodinu a nemôže si do svojho notebooku či smartfónu hudbu sťahovať. Navyše sa stále stretáva s reklamami. Týmito krokmi chce Spotify presvedčiť ľudí, aby sa zapojili do jeho plateného programu a užili si prémiové výhody. Ako ochutnávku im teraz ponúka aj funkciu Connect, ktorú môže každý využiť po spustení aplikácie a pri prehrávaní hudby vybrať niektoré z dostupných zariadení či reproduktorov.

Vydanie nového eSDK zmení zážitok neplatiacim používateľom Spotify, ktorí si chcú vychutnávať hudbu na pripojených reproduktoroch. Tešíme sa z podpory našich partnerov v nasledujúcich mesiacoch, keďže vylepšia svoje aktuálne reproduktory a prinesú na trh nové produkty.“ – Mikael Ericsson, produktový riaditeľ v Spotify.

Základňa používateľov Spotify je pritom stále väčšia, čo sa odráža aj na ziskoch spoločnosti. Od júla do septembra tohto roka využívalo službu 87 miliónov platiacich a 104 miliónov neplatiacich používateľov. Dôležitým krokom je tak prilákať aspoň hŕstku z nich, aby prešli na prémiový účet a zvýšili príjem spoločnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom