Prednedávnom sme priniesli informácie o novom prehliadači Bruucho, ktorý sprístupňuje verejnosti správy z Kočnerových konverzácií v aplikácii Threema. Tie boli zverejnené sudcom Krajského súdu v Bratislave, Petrom Šramkom, ktorý ich sprístupnil v programe Excel na stránke Pravnelisty.sk.

Po týždni od spustenia si Slováci prehliadač obľúbili a už v priebehu prvých 7 dní ho využilo takmer 60 000 ľudí. Bruucho však čelil aj hackerskému útoku, informovali o tom tvorcovia z portálu blbec.online na facebookovej stránke.

Vyhľadávač Bruucho slúži na prehliadanie zverejnených správ z aplikácie Threema pri konverzáciách Mariána Kočnera. Tento kontroverzný podnikateľ bol doteraz vyšetrovaný v prípade falšovania zmeniek a obvinený je tiež z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Napriek koronakríze však prebiehajú súdne konania, na ktorých sa čítali aj správy zo spomínanej Threemy. Tie si môžu Slováci vyhľadať aj v novovzniknutom vyhľadávači.

Slováci čítajú konverzácie z Kočnerovej Threemy. Najvyhľadávanejším výrazom bol „pipík“

Komunikácia z tejto aplikácie bola zverejnená sudcom Šramkom, aby si ju mohol pozrieť každý, avšak miesto pôvodného excelovského súboru vznikol aj vyhľadávač Bruucho, ktorý hľadanie správ výrazne uľahčil. Tento vyhľadávač vznikol len pred 10 dňami a bližšie sme sa mu venovali v samostatnom článku. Jeho tvorcovia však zverejnili štatistiky za prvých 7 dní, kedy si konverzácie z Threemy cez Bruucho vyhľadalo až 59 024 Slovákov, pričom celkovo prehliadali až 584 302 stránok.

Screenshot/Bruucho/FonTech

Nenechaj si ujsť
Všetky Kočnerove správy z Threemy nájdeš na internete v špeciálnom prehliadači

V súvislosti s obsahom z konverzácií, na ktorý vznikli aj uštipačné meme obrázky a vtipy na populárnych satirických stránkach zo Slovenska, bolo najvyhľadávanejším výrazom v tomto prehliadači kľúčové slovo „pipík“, ktoré bolo vyhľadávané 3337-krát.

Najväčšiu pozornosť si získala konverzácia s identifikačným označením „V5MKVPSS“, pričom v nej má figurovať Kočnerová milenka. Správy z tejto konverzácie čítalo 16 350 ľudí. Okrem spomínaného najvyhľadávanejšieho kľúčového slova hľadali Slováci aj ďalšie známe výrazy, ktoré vyhľadávač našiel v jednotlivých správach z Threemy.

Najvyhľadávanejšie výrazy vo vyhľadávači Bruucho:

  • Pipík – 3337-krát
  • Fico – 3425-krát
  • Kuciak – 3129-krát
  • Zomri – 1831-krát
  • Šuška – 1740-krát

Tvorcovia vyhľadávača informovali aj o tom, že majú prístup k serveru Zboru väzenskej a justičnej stráže a správu, že Bruucho chcel napadnúť nejaký hacker, ktorý mal pri svojom útoku na Elasticsearch využiť SQL Injection používaný na manipuláciu s databázami. Vyhľadávač však naďalej funguje ako predtým, avšak podľa tvorcov už nie je dostupný článok, ktorý zverejnil sudca Šramko a ani spomínaný súbor s konverzáciou z Threemy v Exceli.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom