SpaceX už hľadá beta testerov internetu Starlink. Zaregistrovať sa môžu aj Slováci
Na obežnej dráhe Zeme sa už nachádza dokopy viac ako 500 Starlink satelitov, ktoré budú v blízkej budúcnosti zabezpečovať internetové pripojenie na miestach, kde je nedostupné a drahé. Aktuálne spoločnosť SpaceX hľadá beta testerov, ktorí satelity vyskúšajú.
Dostaň Fontech do svojich Google odporúčaní
Pridať ako preferovaný zdroj Fontech, odkaz sa otvorí v novom oknePortál Futurism nedávno prostredníctvom časopisu ZDNet upozornil na novinky z pozadia ambiciózneho projektu Starlink, ktorý má na obežnej dráhe Zeme už viac ako 500 satelitov.
Projekt SpaceX sa totižto posúva vpred a aktuálne hľadá beta testerov, ktorí budú ochotní vyskúšať internetové služby poskytované satelitmi.
Prihlásiť sa môžeš aj ty!
Nedávno bola aktualizovaná webová stránka, ktorá pozýva ľudí na pripojenie k projektu. Na stránke sa aktuálne píše: „Získajte aktualizované novinky o Starlink a dostupnosti služieb vo vašej oblasti.“
Ak sa chceš projektu zúčastniť, pre prihlásenie ti stačí vložiť svoju emailovú adresu, poštové smerovacie číslo a ako krajinu uviesť Slovensko.

Po prihlásení do niekoľkých minút obdržíš od spoločnosti e-mail. Pokiaľ ho vo svojej schránke nenájdeš, odporúčame skontrolovať Spam alebo záložku s reklamami. V maile spoločnosť ďakuje používateľovi za záujem a uvádza:
„Starlink je navrhnutá tak, aby poskytovala vysokorýchlostný širokopásmový internet na miestach, kde prístup k nemu je nespoľahlivý, drahý alebo je úplne nedostupný. Očakáva sa, že súkromné beta testovanie sa začne koncom tohto leta, po ktorom bude nasledovať verejné beta testovanie, ktoré sa začne vo vyšších zemepisných šírkach.
Ak ste nám poskytli PSČ, upozorníme Vás e-mailom, ak budú vo vašej oblasti dostupné možnosti testovania beta verzie. Medzitým s vami budeme naďalej zdieľať informácie o dostupnosti všeobecných služieb a nadchádzajúcich vypusteniach Starlink satelitov.“
SpaceX týmto emailom upozorňuje na posolstvo projektu Starlink a uvádza približné termíny začatia beta testovania. Ak aj v našich zemepisných šírkach nedôjde k samotnému testovaniu, prihlásení používatelia aspoň obdržia najnovšie informácie o dostupnosti služieb a rovnako o plánovaných vypusteniach ďalších várok satelitov.
SpaceX má povolenie vypustiť až 30 000 satelitov. Existujú však pochybnosti o ich latencii a pokrytí
Posledné várka Starlink satelitov bola vypustená ešte 13. júna, kedy spoločnosť poslala na obežnú dráhu celkovo 58 satelitov.
Dokopy ich už má na obežnej dráhe 540, čo je podľa Elona Muska dostatočný počet na minoritné internetové pokrytie, pričom 800 satelitov by už mohlo poskytnúť lepšie pokrytie.
Celkovo má však SpaceX od Federálnej komunikačnej komisie (FCC) povolenie vypustiť až 30 000 Starlink satelitov pre vybudovanie svojej siete poskytujúcej širokopásmové internetové pripojenie.
Predseda spomínanej komisie však vzniesol pochybnosti o tom, či Elon Musk dokáže za pomoci Starlink satelitov poskytnúť dostatočné pokrytie, aby splnil požiadavky federálneho dotačného programu.

Zároveň sa objavili pochybnosti, či Starlink satelity dokážu zabezpečiť latenciu nižšiu ako 100 ms. Elon Musk ale tvrdí, že chce latenciu stlačiť pod 20 ms. Tomuto problému sme sa venovali v samostatnom článku.
Dostaň Fontech do svojich Google odporúčaní
Pridať ako preferovaný zdroj Fontech, odkaz sa otvorí v novom okneČítajte viac z kategórie: Novinky
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú

21 000 rezervácií za 20 hodín. Nový čínsky elektromobil vyvolal ošiaľ, ľudia mu nevedia odolať

Nevedia ich zastaviť. Šéf Fordu varuje pred lacnými čínskymi elektromobilmi, chystá protiútok

Európa našla páku na čínske automobilky. Za vstup na trh môže žiadať krutú daň

Oddnes platia tvrdšie pravidlá PZP. Slovákom hrozí pokuta až 900 eur aj vyradenie z evidencie

Vietnamská automobilka si brúsi zuby na Európu. Jej elektromobily ovládli prvé meste
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP

Tradičný pivovar končí po 158 rokoch. Zákazníci podľa majiteľa uprednostňujú zľavy pred vernosťou značke

Obľúbená slovenská značka po 10 rokoch končí. „Nedokážeme konkurovať veľkým hráčom,“ hovoria zakladateľky

Železničná doprava je prerušená. Auto narazilo do vlaku na juhu Slovenska

66-ročný expert na dlhovekosť prezradil svoje obľúbené potraviny z modrých zón. V obchode ich kúpiš do 5 eur

Geniálneho investora stvorila aj pochovala AI. Riskantný manéver ho obral o 35 miliárd dolárov
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Klimatizácie majú skrytú výhodu, o ktorej väčšina ľudí netuší. V lete ti môže ušetriť peniaze
- Film, na ktorý sa čakalo 40 rokov, ovládol internet. Dá sa pozrieť aj zadarmo
- Horúčavy dusia výkon slovenskej fotovoltiky. Z 10 kWp ti môže za jasného dňa zmiznúť až 1,6 kW
- Budúci zdroj čistej energie dosiahol prelom. Najväčší fúzny reaktor sveta prekvapil aj jeho staviteľov
- 165 cm obor aj Sencor za 230 eur. Našli sme TOP 5 veľkých televízorov do 300 eur
-
- Klimatizácie majú skrytú výhodu, o ktorej väčšina ľudí netuší. V lete ti môže ušetriť peniaze
- Film, na ktorý sa čakalo 40 rokov, ovládol internet. Dá sa pozrieť aj zadarmo
- Horúčavy dusia výkon slovenskej fotovoltiky. Z 10 kWp ti môže za jasného dňa zmiznúť až 1,6 kW
- Budúci zdroj čistej energie dosiahol prelom. Najväčší fúzny reaktor sveta prekvapil aj jeho staviteľov
- 165 cm obor aj Sencor za 230 eur. Našli sme TOP 5 veľkých televízorov do 300 eur
-
- Slováci si na steny montujú energetické pasce. Za toto hrozí pokuta až do výšky 20 000 eur
- Jej elektromobily ľudia nechcú. Ikonická automobilka chystá návrat k benzínu
- Čína spustila najväčší energetický kolos sveta. Ročne prenesie rekordných 6 miliárd kWh čistej energie
- Slováci čoskoro uvidia najčarovnejšie zatmenie Slnka. Tým sa však nebeské divadlo iba začne
- Batériu v mobile neničí nabíjanie nad 90 %. Oveľa viac jej škodí zlozvyk, ktorý robíme všetci
Ojazdené autá na Slovensku citeľne zdraželi. Priemerná cena stúpla, mení sa aj ponuka
Umelá inteligencia produkuje sofistikovaný podvod. Odborníci varujú pred novou vlnou
Zelená domácnostiam pokračuje, no podmienky stále chýbajú. SIEA prezradila, čo sa zmení
Extrémne sucho zasahuje už 38 % Slovenska. SHMÚ varuje pred kriticky vyschnutou pôdou
Na D1 pribudli nové ultrarýchle nabíjačky. Elektromobily sa nabijú solídným výkonom
USA spúšťajú globálnu alianciu pre 6G. Chcú získať náskok pred úhlavným rivalom
Klimatická zmena ohrozuje cesty, železnice aj letiská. Európa na nové extrémy nie je pripravená
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP

Tradičný pivovar končí po 158 rokoch. Zákazníci podľa majiteľa uprednostňujú zľavy pred vernosťou značke

Obľúbená slovenská značka po 10 rokoch končí. „Nedokážeme konkurovať veľkým hráčom,“ hovoria zakladateľky

Železničná doprava je prerušená. Auto narazilo do vlaku na juhu Slovenska

66-ročný expert na dlhovekosť prezradil svoje obľúbené potraviny z modrých zón. V obchode ich kúpiš do 5 eur


