Zaužívané predstavovanie nových vlajkových lodí každých 6 mesiacov nevynechá Sony ani tento rok. Na konferencii IFA 2018 v Berlíne si pre svojich fanúšikov japonský výrobca pripravil ešte lepší smartfón, ktorý však len kombinuje výbavu svojich starších súrodencov. Pri vývoji tejto novinky stavilo Sony na zaužívané vlastnosti jej predchodcov, ktoré zdedila práve Xperia XZ3 s uhladenejším dizajnom.

Správy v médiách príliš nelichotia Sony a jeho smartfónom, čo dokazujú aj stále klesajúce predajné čísla. Napriek problémom v tomto segmente sa spoločnosť nevzdáva a opäť raz svetu ukázala novú vlajkovú loď. Na konferencii IFA 2018 sa zrodu dočkala novinka Sony Xperia XZ3, ktorá však prináša už na prvý pohľad známy dizajn a niekoľko inovácií pod kapotou.

Elegantnejšie línie známeho dizajnu

Práve za dizajnovú stránku bolo Sony dlhé roky kritizované, avšak za posledné obdobie sa dizajnérom podarilo zmeniť doterajšiu podobu týchto smartfónov. Nová Xperia XZ3 neodbočuje od nového „Ambient Flow“ dizajnového jazyka, ktorý dostal ešte uhladenejšie krivky.

Podstatu však výrobca zachoval. Ani tentokrát ale nezabudol na výrazný horný a dolný rámik displeja, kde sa nachádzajú stereo reproduktory. Sony tak znova dokazuje, že sa nemieni podrobiť novým trendom a „notch“ v tejto novinke preto neprichádzal do úvahy. O pár gramov ľahšia a čosi tenšia konštrukcia na svojej prednej stene už nehostí rovnaký zobrazovací panel, aký nájdeme v modeli Xperia XZ2.

Sony totiž stavilo na nový 6″ OLED HDR displej s QHD+ rozlíšením, ktorý prináša prémiový obraz a úchvatné farby. Pred poškodením ho chráni ochranné sklo Gorilla Glass 5. generácie. Zobrazovaciemu panelu pritom nechýbajú ani technológie od Sony ako Triluminos Display a X-Reality, vďaka ktorým bude sledovanie filmov unikátnym zážitkom.

Fotoaparát vlastnosťami rozhodne nesklame

Horné „čelo“ však so sebou prináša vylepšený 13 MPx selfie fotoaparát s 23 mm širokým uhlom záberu. Pre dokonalé selfíčka vybavilo Sony tento objektív aj svojim inteligentným módom s 5-osou stabilizáciou. Skvelé zábery pritom tento fotoaparát zachytí nielen cez deň, ale aj v noci, a to vďaka maximálnemu ISO 6400 pri fotografovaní a ISO 1600 pri natáčaní videí. V možnostiach predného fotoaparátu nájdeme aj umelecké rozostrenie pozadia, alebo tzv. „bokeh“ efekt.

Nenechaj si ujsť
Sony mení svet mobilnej fotografie. Pojme až 48 efektívnych megapixelov

Hlavný fotoaparát nesie 19 MPx rozlíšenie a vďaka najnovším technológiám spoločnosti dokáže automaticky detekovať fotenú scénu a upraviť nastavenia pre dokonalý výsledok ešte predtým, než používateľ stlačí spúšť. Sony ale znova nezanevrelo na natáčanie skvelých slow-motion videí a aj v novej Xperii XZ3 ponúka režim pre nahrávanie FullHD videí pri 960 snímkach za sekundu.

Mnohých rozhodne poteší aj natáčanie videí vo vysokom 4K rozlíšení v HDR režime. Unikátnou možnosťou je vytváranie 3D avatarov vďaka funkcii 3D Creator, ktorú je možné využiť pri oboch fotoaparátoch. Pod zadným „single“ fotoaparátom sa pritom znova nachádza snímač odtlačkov prstov. Tu však japonský výrobca s vylepšovaním neskončil a upgradovanie neobišlo ani výkonný hardvér.

Výkon, ktorým nikto neohrdne

Samozrejmosťou je už 8-jadrový procesor Snapdragon 845, ktorý však opäť spolupracuje so 4 GB operačnej RAM pamäte. Žiadne zmeny sa však nekonajú ani v oblasti internej pamäte, kde Xperia XZ3 prináša 64 GB miesta pre súbory. Rozšíriť ho je možné o ďalších 512 GB pomocou microSD karty.

Malé zmeny sa dotkli aj akumulátora. Ten zmenil svoju kapacitu z pôvodných 3 180 mAh v Xperii XZ2 na aktuálnych 3 330 mAh. Nezabudlo sa ani na rýchle nabíjanie Quick Charge 3.0. Sony Xperia XZ3 sa môže pýšiť titulom jedného z prvých smartfónov, ktoré prinášajú najnovší Android 9.0 Pie. Do systému sa dostala aj užitočná funkcia Side Sense, ktorá po dvojitom poklepaní po bočnej strane smartfónu otvorí vybrané aplikácie, alebo nastavenia.

Dostupnosť

Elegantne spracovaná konštrukcia so všetkou touto výbavou a certifikáciou IP68 prichádza v 4 farebných prevedeniach. Zákazník bude mať na výber klasickú čiernu farbu, verziu Silver White, Forest Green a Bordeaux Red. Spoločnosť túto novinku sprístupní už čoskoro v predobjednávkach, pričom cena ostane na zhruba rovnakej úrovni ako u predošlého modelu. Začínať bude na hranici 800 €.

Zábery nového smartfónu Sony, priamo z dejiska IFA 2018, si môžeš pozrieť v nasledujúcej galérii:

Veľtrhu IFA 2018 sa zúčastňujeme na pozvanie spoločnosti Samsung

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom