Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Fotografovanie smartfónmi sa za posledné roky vyvinulo do štádia, kedy mnohí ľudia doslova zanevreli na klasické fotoaparáty. Kvalita vytvorených snímok je na stále vyššej úrovni, pričom nový prelom chce opäť priniesť známy výrobca fotografických snímačov. Japonské Sony vyvinulo revolučný CMOS senzor pre smartfóny, ktorý má dosiaľ najmenšie pixely, vďaka čomu prináša rozlíšenie 48 efektívnych megapixelov.

Moderné smartfóny so sebou prinášajú nielen výkonný hardvér, ale aj skvelú fotovýbavu, vďaka ktorej môžeme vytvárať úchvatné zábery. Sony sa v tomto segmente zariadení už neangažuje tak výrazne ako kedysi, no napriek tomu ho dokáže ovplyvniť. Táto spoločnosť je totiž jedným z najväčších dodávateľov snímačov fotoaparátov pre smartfóny.

Revolúcia mobilnej fotografie v podaní Sony

Je to znova tento výrobca, ktorý chce ešte viac zdokonaliť fotografovanie našimi milovanými zariadeniami. Za týmto účelom Sony vyvinulo nový snímač označený ako IMX586, ktorý svojimi kvalitami bude pokojne konkurovať aj SLR fotoaparátom. Tento nový výtvor spoločnosti si pritom už teraz obsadil niekoľko svetových prvenstiev. Ako prvý totiž prináša najmenšie pixely o veľkosti len 0,8 µm, môže v sebe obsiahnuť až 48 efektívnych megapixelov, a to všetko pri diagonálnej uhlopriečke snímača 8 mm.

Nenechaj si ujsť
Tri sú málo. Americký výrobca chce do smartfónov natlačiť šialené množstvo fotoaparátov

Týmito prelomovými vlastnosťami môže Sony zmeniť svet mobilnej fotografie, kde už o pár mesiacov prinesie prvé kusy tohto nového snímača. Dodávky budú vybavované od septembra, no časová línia pre osadenie do prvých smartfónov zatiaľ nie je známa. Keď sa však už v nich raz ocitnú, používatelia budú môcť ihneď pozorovať ešte vyššiu kvalitu fotografií s väčším dynamickým rozsahom.

Nový senzor tiež využíva farebný filter „Quad Bayer“, ktorý obsahuje rovnaké farebné pixely v rozložení 2 x 2, čím sa dosiahlo vyššej citlivosti pri fotografovaní najmä v noci. Snímač od Sony tak prináša ešte viac možností pre fotografovanie smartfónmi. Výsledná kvalita záberov bude viditeľne vyššia aj po priblížení fotky, kde nájdeme omnoho viac detailov a menej šumu ako doteraz.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú