Počas februárovej konferencie MWC predstavilo Sony svoje dva nové top kúsky s označením Xperia XZ2 a Xperia XZ2 Compact. Teraz spoločnosť uviedla ešte prémiovejšiu verziu vlajkových lodí.

Xperia XZ2 Premium dizajnovo stavia na svojich predchodcoch a prináša známy dizajn. Na prednej aj zadne strane zariadenia nájdeme ochranné sklo Gorilla Glass 5, ktoré umožňuje bezdrôtové nabíjanie štandardu Qi. Konštrukcia je zároveň vodeodolná s certifikáciou IP65/IP68.

Niekoľko výrazných zmien

Novinka ponesie niekoľko pozmenených špecifikácií v porovnaní s modelom XZ2. Srdcom zariadenia teda bude znova procesor Snapdragon 845, no zmena už príde pri RAM.  Operačná pamäť dostáva o 2 GB naviac, ponúkne teda 6 GB. Väčší bude aj displej. Ten príde s 5,8-palcovým LCD panelom, ktorý ponúkne obrovské rozlíšenie 4K aj s technológiou HDR. Pomer strán je stanovený na hodnotu 16:9. K dispozícii bude väčšia batéria, ktorá v porovnaní s modelom XZ2 narastie o 270 mAh, teda na kapacitu 3450 mAh.

Výrazné zmeny prichádzajú aj v oblasti fotoaparátov. Vzadu už XZ2 Premium ponúkne duálnu konfiguráciu s 19 MPx hlavným snímačom (f/1.8) a 12 MPx sekundárnym monochromatickým senzorom (f/1.6). Druhý senzor poslúži na zaznamenanie viac svetla zo záberu a po následnej systémovej úprave tak umožní zachytiť lepšie snímky v horších svetelných podmienkach.

Skvelá je hodnota ISO až do hodnoty 51 200 pre fotografie a 12 800 pre video. K dispozícii bude aj možnosť nahrávať superspomalené videá pri 960 fps a FullHD. Sony novú kameru v Xperia XZ2 Premium výrazne promuje a sľubuje unikátne výsledky. Vpredu si svoje miesto našiel ešte 13 MPx snímač s clonou f/2.0.

Kľúčové informácie ešte chýbajú

Toto sú teda hlavné novinky v porovnaní s modelom Xperia XZ2. Ohľadom dostupnosti a ceny nového prémiového kúsku však zatiaľ Sony neprezradilo mnoho informácií. Cenovku XperiaXZ2 Premium neuviedlo vôbec, no a ohľadom dostupnosti vieme len to, že novinka príde niekedy v lete.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom