MWC sa nám už naplno rozbieha a začína k nám prúdiť jedna novinka za druhou. Po Nokii a Samsungu, ktorí si ukradli prvú pozornosť, tu máme Sony. Japonská spoločnosť predstavila svoje nové vlajkové modely Xperia XZ2 a Xperia XZ2 Compact.

Už nedávne úniky avizovali zmenu dizajnu u smartfónov Sony. Tá je potvrdená a používatelia dostávajú k dispozícii najlepší pomer displeja k telu, ktorý sme u tejto spoločnosti videli. Obrazovka sa tak naťahuje nielen do bokov, ale čiastočne sa zmenšili aj horný a dolný rámik. Väčšia z noviniek, Xperia XZ2, dostáva 5,7-palcový displej s pomerom strán 18:9, FullHD+ rozlíšením a HDR. Menší Compact má 5-palcový displej, ale rovnaké rozlíšenie aj vlastnosti ako prvý spomínaný model. Vlajkovým lodiam nechýba ani ochranné sklo Gorilla Glass 5, a to vpredu aj vzadu. Konštrukcia je ešte doplnená o kovové prvky.

Zobraziť celú galériu (5)
Sony Xperia XZ2 Compact (Sony)

Na zadnej stane sa nachádza aj snímač odtlačkov prstov a model XZ2 dostáva aj podporu bezdrôtového nabíjania štandardu Qi. Smartfóny dostávajú aj odolnosť voči vode. V hĺbke 1,5 metra tak vydržia do 30 minút. Vnútri sa o ich chod postará poriadne výkonný Snapdragon 845 a 4 GB RAM. Vnútorné UFS úložisko má veľkosť 64 GB a môže byť rozšírené pomocou pamäťovej karty, a to až do veľkosti 400 GB.

Veľké očakávania od fotoaparátu

Sony výrazne propaguje aj nové schopnosti zadného fotoaparátu. Ten ponúka rozlíšenie 19 MPx s clonou f/2.0 a má ponúkať výrazne lepšie výsledky pri horšom svetle než predchodcovia. Nové vlajkové modely Sony sú vôbec prvými smartfónmi, ktoré podporujú nahrávanie 4K HDR videa. Nechýba pritom ani 5-osová stabilizácia obrazu a rýchle zaostrovanie v kombinácii laserovej a PDAF technológie. Xperia XZ2 aj Xperia XZ2 Compact budú navyše schopné zaznamenávať super slow-motion video pri FullHD rozlíšení a frekvencii 960 snímok za sekundu.

Zobraziť celú galériu (5)
Sony Xperia XZ2 (Sony)

Predný fotoaparát ponúkne 5 MPx a dostáva aj funkciu 3D mapovania pre selfie fotografie. Zaujímavá je podpora dynamického vibrovania, ktoré reaguje napríklad na prehrávanú hudbu, video či dokonca hry. Používateľ tak bude cítiť jemnú odozvu na základe pusteného obsahu. Ďalšie špecifikácie obsahujú Android 8, stereo reproduktory a aj absenciu 3,5mm audio jacku. Batérie poskytnú kapacitu 3180 mAh pre väčšiu Xperiu XZ2 a 2870 mAh pre Xperiu XZ2 Compact.

Cena a dostupnosť

Sony zatiaľ neprezradilo presnú cenu zariadení, ale do predaja by sa mali dostať koncom marca. Spomínajú sa cenovky na úrovni 799 € za Xperia XZ2 a 599 € za Xperia XZ2 Compact. Sony ponúkne prevedenia v čiernej (Liquid Black), striebornej (Liquid Silver), zelenej (Deep Green) a ružovej farbe (Ash Pink). Čo hovoríš na nové vlajkové modely Sony?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom