Spoločnosť Sony predstavila svoj model Xperia 5 v septembri minulého roku, pričom nasledoval vlajkovú loď Xperia 1 s 4K OLED displejom. Napriek tomu, že sa tento smartfón radí do vyššej strednej triedy, disponuje rovnakým trojitým fotoaparátom ako má vlajková loď, ktorá však veľmi vysoké hodnotenie nezískala. Testami expertov z DxOMark si teraz prešla aj Xperia 5, ktorá skončila podobne, a zaradila sa medzi podstatne staršie smartfóny, informuje GSMArena.

Skóre podobné ako starší iPhone 8 Plus

Fotoaparátu modelu Sony Xperia 5 nepomohli ani viaceré vylepšenia, ktoré doň japonský výrobca implementoval po neúspechu vlajkovej lode Xperia 1, a v populárnych testoch od DxOMark sa zaradil k podstatne starším smartfónom ako Samsung Galaxy Note 8 či iPhone 8 Plus. Trojitý fotoaparát s 12-megapixelovými snímačmi si vyslúžil celkové skóre 95 bodov, ktoré vzniklo kombináciou 101 bodov za fotografie a 83 bodov za video.

Zobraziť celú galériu (2)
Sony Xperia 5 v porovnaní s vlajkovou loďou Xperia 1 / Zdroj: Youtube / GSMArena Official

Podľa odborníkov z DxOMark si smartfón oproti vlajkovej lodi Xperia 1 mierne prilepšil pri expozícii, textúrach či nočných a ultraširokých záberoch, avšak ide iba o okrajové rozdiely, pretože obe zariadenia majú kvalitu fotografií takmer identickú.

Najvýraznejšími slabinami modelu Xperia 5 sú dynamický rozsah a nepresné farebné podanie, ale smartfón má problémy napríklad aj pri automatickom zaostrovaní. Podobné chyby sa ukázali aj pri testovaní videa, avšak vyzdvihnutá bola presnosť expozície, kontrolovaný šum a účinná stabilizácia obrazu.

Zobraziť celú galériu (2)
Výsledky testovania DxOMark smartfónu Sony Xperia 5 / Zdroj: DxOMark

Umiestnenie smartfónu na úroveň zariadení Samsung Galaxy Note 8 a iPhone 8 Plus je síce v poriadku pre smartfón strednej triedy, ale pre fotoaparát vlajkovej lode ide o veľký neúspech. Paradoxom je, že iné smartfóny s komponentami od Sony dosahujú omnoho lepšie výsledky než zariadenia samotného výrobcu, čo by mala spoločnosť rozhodne v blízkej budúcnosti napraviť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom