O tragickom stave konzolových verzií Cyberpunk 2077 sme už písali. Na celej kauze je najhorší fakt, že samotné CD Projekt o hroznom technickom stave vedelo a hru aj tak vydalo. Navyše aj napriek sľubom o refundácii mali hráči s vrátením peňazí problémy.

Screenrant uvádza, že CD Projekt Red zamlčal skutočnosti hrozného technického stavu pred samotným Sony a Microsoftom, ktorí počas certifikačného procesu mali výhrady k technickej stránke, kedy však Poliaci sľúbili, že do vydania stav hry vyladia. Ako sa však môžeš presvedčiť v našej recenzii, nestalo sa tak.

U Sony aj naďalej platí „Náš zákazník, náš pán“

Po vyplávaní nepríjemných skutočností CD Projekt Red povolil refundácie hry, no zodpovednosť prenechal na Sony a Microsofte. Tí o ničom nevedeli, v závislosti od čoho Sony vrátanie peňazí prvotne zamietalo. Trpezlivosť ale došla už aj japonskému gigantovi.

Sony totiž včera večer oficiálnym príspevkom ohlásilo, že hru až do odvolania stiahne z PlayStation Store, kedy hráčom ponúkne refundáciu peňazí v plnej výške. Vrátenie peňazí si nespokojní hráči môžu vyžiadať na tejto adrese.

Sony PlayStation

Podľa portálu The Verge, pokiaľ od včera zadáš do vyhľadávania PlayStation Store výraz Cyberpunk 2077, nedostaneš žiadny výsledok. V prípade, že sa ti podarí dostať k staršiemu linku pri webovej verzii, na kartu hry sa síce dostaneš, no bude tam svietiť ikona s pridaním položky do wish listu.

Twitter / Fast & Fabulous

Portál zároveň upozorňuje, že proces refundácie nemusí fungovať na prvý pokus, kedy odporúčajú postup zopakovať neskôr. Rovnako ber na zreteľ, že nekompromisné vrátenie hry sa vzťahuje len na verziu z PlayStation Store. Fyzické kópie, respektíve kódy s hrou zakúpené mimo a následne aktivované v digitálnom obchode si tak hráči majú reklamovať tam, kde ich kúpili.

Kedy sa hra vráti späť do ponuky obchodu, známe nie je. Vývojári ale skrz oficiálny príspevok všetkých uisťujú, že aj napriek stiahnutiu hry z ponuky budú na jej technickom stave aj naďalej pracovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP