Japonská stálica vo svete smartfónov sa konečne rozhodla zmeniť výzor svojich modelov. Nové vlajkové lode tak na MWC 2018 ukázali modernejší dizajn a vylepšenú výbavu, ktorej ale chýba 3,5 mm jack. Spoločnosť sa rozhodla absenciu audio jacku riešiť naozaj svojsky, no nová redukcia svojimi vlastnosťami používateľov sklame na plnej čiare.

Sony sa už niekoľko rokov držalo zaužívaného dizajnu a smartfóny jednej generácie sa tak od tej predošlej líši len minimálne. Dizajnéri sa však držali starého receptu aj pri novej vlne trendov, ktoré spoločnosť nejako „prehliadla“. Nakoniec sa ale predsa len umúdrila. Počas konferencie MWC 2018 boli predstavené nové vlajkové lode Sony Xperia XZ2 a XZ2 Compact v novom šate. Aj tentokrát výrobca ingoroval bezrámikový dizajn či duálny fotoaparát, no od konkurencie predsa len niečo prevzal. Do svojich najnovších modelov totiž nevložil obľúbený 3,5 mm audio jack.

Keď je riešenie horšie ako problém

Diera pre klasický konektor na slúchadlách teda bude používateľom chýbať najmä v situácii, ak chcú počas nabíjania počúvať obľúbenú hudbu. Sony síce do balenia priložilo redukciu z USB-C portu na 3,5 mm audio jack, no tá tento problém vôbec nerieši. Chvíľu na to sa japonskí inžinieri rozhodli, že pôjdu v šľapajách Applu a ponúknu osobitnú redukciu, ktorá bude obsahovať dodatočný USB-C port spolu s audio jackom.

Nenechaj si ujsť
Sony šokuje. Prezrádza informácie o príchode prevratných vlastností do smartfónov

Spoločnosť ale zopár detailov poriadne nedomyslela. Tento nový doplnok si totiž budú môcť kúpiť výhradne majitelia modelov Xperia XZ2 a XZ2 Compact. U iných smartfónov bude táto redukcia nefunkčná a teda pre ich majiteľov úplne zbytočná. Tí, ktorí sa však tešia, že si počas počúvania pesničiek nabijú jednu z týchto vlajkových lodí ale taktiež ostanú poriadne sklamaní. Nová redukcia totiž nepodporuje technológiu rýchleho nabíjania.

V skutočnosti je výstupný prúd ešte omnoho menší ako u bežných adaptérov. S výstupom 5 V/0,5 A sa teda batéria počas používania a nabíjania takmer vôbec nenabije. Pri používaní náročnejších aplikácií sa dokonca môže stať, že pár percent z kapacity akumulátora ubudne. Aby toho nebolo málo, Sony sa rozhodlo na tento doplnok nasadiť cenu takmer 20 €. Za tieto peniaze je ale nepravdepodobné, aby si skúsenejší zákazník kúpil redukciu, ktorá takmer vôbec neplní svoj účel. Sony, Sony, prečo nám to robíš?!

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom