Japonské Sony vždy išlo vo svete smartfónov vlastnou cestou. Zatiaľ čo sa iní prispôsobovali trhu, táto spoločnosť nedala dopustiť na zaužívané spôsoby a svoje modely neinovovala po vzore konkurencie. Sony prekvapuje novinkami, podľa ktorých pracuje na smartfóne s duálnym fotoaparátom, pričom má ponúknuť vysoké ISO, akým dosiaľ disponovali zrkadlovky. 

Konferencia MWC 2018 je už v plnom prúde a svoje novinky tam už stihli predstaviť mnohí renomovaní výrobcovia smartfónov. Medzi nimi samozrejme nechýbalo ani Sony, ktoré fanúšikov opäť „nesklamalo.“ Jeho vylepšené vlajkové lode XZ2 a XZ2 Compact ukázali len nové krivky a silnejšiu hardvérovú výbavu. Opäť raz sa tak používatelia nedočkali bezrámikového dizajnu či duálneho fotoaparátu. Napriek tomu ale Sony ešte nepovedalo definitívne „nie“ a v rukáve má podľa všetkého obrovský triumf.

Fotoaparát s výbavou zrkadloviek

Samotná spoločnosť totiž prezradila, že pracuje na novom smartfóne s duálnym fotoaparátom, ktorý bude výnimočný najmä pri fotografovaní v noci. Doteraz sa na svet nedostali o tomto modeli žiadne bližšie detaily, no Sony odhalilo jeho unikátnu vlastnosť. Okrem toho, že bude na zadnej stene disponovať duálnym fotoaparátom, tak vytvárané snímky budú prechádzať špičkovým obrazovým procesorom.

Zobraziť celú galériu (1)
Sony Xperia XZ2 (Sony)

Ten spoločnosť nazvala ako „Fusion Image Signal“ procesor a jeho doménou bude vysoké ISO špecifické pre profesionálne DSLR fotoaparáty. Už do konca tohto roka by sme tak mohli vidieť prvý smartfón od Sony s duálnym fotoaparátom, ktorý bude pri fotografovaní v nočných podmienkach excelovať. Nový obrazový procesor má totiž podporovať ISO až na úrovni 51200 pri fotografiách a ISO 12800 pri natáčaní videa.

Nenechaj si ujsť
MWC 2018: Sony posiela do boja nové vlajkové Xperie. Vyťahuje pozmenený dizajn a fotoaparáty

Takéto vylepšenia fotoaparátu by mohli smartfóny Sony opäť vrátiť do hry o priazeň zákazníkov. Nie je zatiaľ isté, či sú tieto novinky jediným ťahúňom pripravovaného modelu, no dá sa predpokladať, že nám toho ponúkne ešte omnoho viac. Pokiaľ spoločnosť skutočne tieto sľuby splní, už o pár mesiacov môžeme byť svedkami predstavenia smartfónu, na ktorého fotoaparát sa bude konkurencia ešte dlho doťahovať. Všetko však ukáže až čas a my tak zatiaľ musíme len trpezlivo čakať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom