Sony sa po dlhých rokoch odhodlalo urobiť väčší krok vpred a priniesť do svojich smartfónov nové, modernejšie línie. Súčasťou nového dizajnového balíka modelov Xperia XZ2 a XZ2 Compact už nebol audio jack pre slúchadlá. Tento milovaný prvok by totiž podľa Sony nemal byť zahrnutý v tomto dizajnovom jazyku, ktorý by bol jeho prítomnosťou narušený. 

Náhrada za starý známy „OmniBalance“ dizajn z dielne japonského Sony sa v nových vlajkových lodiach ukázala priamo na výstave MWC 2018. Dizajnový jazyk „Ambient Flow“ sa stal novým smerom, ktorým sa bude spoločnosť pri navrhovaní nových modelov uberať aj do budúcna. Avšak, konštrukcia Sony Xperia XZ2 a XZ2 Compact nepatrí medzi tie najtenšie. Vypustenie 3,5 mm jacku tak bolo pre mnohých prekvapivým rozhodnutím, ktoré sa spoločnosť snažila svojsky obhájiť.

Kam to len Sony smeruje…

Sklamanie mnohých fanúšikov spoločnosti tak bolo na mieste. Pochopiteľné by bolo, aby by sa dizajnéri rozhodli siahnuť po novom trende bezrámikových displejov, alebo duálnych fotoaparátov. Oni sa však rozhodli pre tú najhoršiu variantu, ktorou si tak trocha „zavarili“.

Toto je súčasť nášho nového Ambient Flow dizajnu. Aby sme vytvorili uhladené línie, naši dizajnéri museli konektor pre slúchadlá odstrániť. Navyše vnímame aktuálny trend, ktorý nahrádza káblové slúchadlá tými bezdrôtovými.“ – vyjadrenie Sony.

Zobraziť celú galériu (1)
Sony Xperia XZ2 (Sony)

Nenechaj si ujsť
Sony šokuje. Prezrádza informácie o príchode prevratných vlastností do smartfónov

Tu to však rozhodne neskončilo. Sony sa síce pokúsilo majiteľov novej Xperie XZ2 a XZ2 Compact utešiť redukciou z USB-C portu na 3,5 mm jack, ktorú pridalo do balenia, no to zrejme stačiť nebude. Ak si niekto chce vychutnať počas nabíjania svoju obľúbenú hudbu, jednoducho má smolu.

Ale vlastne aj na tento problém vytvorilo Sony „riešenie“, ktorým je redukcia s 3,5 mm jackom a USB-C portom. Jej vlastnosti ju však odpísali ešte dávno predtým, ako by o ňu zákazníci prejavili väčší záujem. Odstránenie portu pre slúchadlá z tak hrubej konštrukcie nových vlajkových lodí teda ostáva naďalej zvláštnym rozhodnutím, no v Japonsku na to majú svoje odôvodnenie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom