Facebook, Instagram, WhatsApp a Twitter zažili v stredu výpadky po celom svete kedy používatelia pozorovali problémy hlavne pri načítavaní obrázkov, informuje CNN. Čo sa vlastne stalo?

Najväčšie sociálne siete sveta mali v stredu výpadok, kedy používatelia na celom svete spozorovali problémy hlavne pri nahrávaní alebo načítavaní obrázkov, videí a iných súborov, ale neskôr aj pri prihlasovaní. V stredu večer a v štvrtok nadránom už naskočili späť. Odvtedy fungujú normálne.

Ďalší vážny výpadok ovplyvnil fungovanie sociálnych sietí

Používatelia sociálnych v priebehu stredy hlásili chyby ako napríklad chýbajúce obrázky na Instagrame, Facebooku a WhatsAppe alebo problémy so správami na Twitteri.

Počas jednej z našich rutinných technických údržieb sme spustili problém, ktorý sťažoval niektorým ľuďom nahrávanie alebo odosielanie fotografií a videí,“ uviedol hovorca Facebooku pre CNN aj v mene ďalších aplikácií patracich pod amerického giganta, Instagramu a WhatsAppu. Nie je však jasné, čo spôsobilo problémy na Twitteri.

Nenechaj si ujsť
Výpadok Facebooku ukázal, ako funguje umelá inteligencia pri našich fotografiách

Spoločnosť ale včera uverejnila príspevok na svojom účte podpory, v ktorom oznámila, že problémy so správami sú takmer vyriešené. Zaujímavé však bolo, že nenačítané obrázky na Facebooku boli nahradené automatickým popisom toho, čo obrázok obsahuje. Popisy zahŕňali viaceré detaily ako napríklad počet ľudí a ich polohy, či je noc alebo deň, alebo prostredie, v ktorom sa obrázok nachádza. To ukazuje ako prepracované tieto rozpoznávacie technológie spoločnosti naozaj sú, píše Standard.

V marci mali Facebook, Instagram a WhatsApp výpadok, ktorý trval až 15 hodín, čo je doteraz najhorší výpadok v histórii Facebooku, kedy neboli používatelia sietí schopní uverejňovať príspevky, komentovať, posielať správy alebo robiť čokoľvek iné, píše Digital Trends. Facebook vtedy povedal, že dôvodom tohto konkrétneho výpadku bola zmena konfigurácie serverov a vylúčil možný DDoS útok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom