banner-axon-7Takmer všetky zariadenia s operačným systémom Windows poháňajú procesory od Intelu alebo AMD. Je pritom úplne jedno, či už sa jedná o lacnejšie tablety, alebo špičkové herné počítače.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Rok 2017 bude zaujímavý, nakoľko k týmto dvom rivalom sa pridá aj Qualcomm. Ten síce vyrába procesory používané väčšinou v Android zariadeniach, no ich výkon je už dostatočný aj pre Windows. Obe spoločnosti túto spoluprácu dnes oznámili na udalosti „Windows Hardware Engineering Community“. Prvým procesorom masovo používaným vo Windows zariadeniach bude Snapdragon 835 a prvé počítače sa objavia už v priebehu budúceho roka.

”S kompatibilitou ekosystému Windows 10 očakávame, že procesory Qualcomm Snapdragon budú podporovať mobilitu pre cloud a predefinujú, ako ľudia používajú ich zariadenia.”

Procesor je plne kompatibilný s ekosystémom Windowsu a je schopný spustiť programy typu Office, Adobe Photoshop alebo dokonca hry pre Windows 10. Zariadenia s procesorom od Qualcommu prinesú funkcie, ako gigabitové LTE, pokročilú multimediálnu podporu, umelú inteligenciu a vynikajúce hardvérové bezpečnostné funkcie. Očakávať máme aj výbornú výdrž batérie.

TIP: Snapdragon 835 porazil v benchmarku AnTuTu aj procesor A10 z nových iPhonov, láme rekordné čísla

Články s označením „Tech News“ v nadpise ponúkajú prehľad o technologických novinkách a zaujímavostiach z rôznych oblastí od najväčších svetových gigantov.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.