banner-axon-7Takmer všetky zariadenia s operačným systémom Windows poháňajú procesory od Intelu alebo AMD. Je pritom úplne jedno, či už sa jedná o lacnejšie tablety, alebo špičkové herné počítače.

Rok 2017 bude zaujímavý, nakoľko k týmto dvom rivalom sa pridá aj Qualcomm. Ten síce vyrába procesory používané väčšinou v Android zariadeniach, no ich výkon je už dostatočný aj pre Windows. Obe spoločnosti túto spoluprácu dnes oznámili na udalosti „Windows Hardware Engineering Community“. Prvým procesorom masovo používaným vo Windows zariadeniach bude Snapdragon 835 a prvé počítače sa objavia už v priebehu budúceho roka.

”S kompatibilitou ekosystému Windows 10 očakávame, že procesory Qualcomm Snapdragon budú podporovať mobilitu pre cloud a predefinujú, ako ľudia používajú ich zariadenia.”

Procesor je plne kompatibilný s ekosystémom Windowsu a je schopný spustiť programy typu Office, Adobe Photoshop alebo dokonca hry pre Windows 10. Zariadenia s procesorom od Qualcommu prinesú funkcie, ako gigabitové LTE, pokročilú multimediálnu podporu, umelú inteligenciu a vynikajúce hardvérové bezpečnostné funkcie. Očakávať máme aj výbornú výdrž batérie.

TIP: Snapdragon 835 porazil v benchmarku AnTuTu aj procesor A10 z nových iPhonov, láme rekordné čísla

Články s označením „Tech News“ v nadpise ponúkajú prehľad o technologických novinkách a zaujímavostiach z rôznych oblastí od najväčších svetových gigantov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP