Výkon všetkých tried smartfónov sa každoročne zásadne zvyšuje. Niet akýchkoľvek pochýb o tom, že sa tak stane aj tento rok.

Jedným z kandidátov na najlepší procesor pre strednú triedu je Snapdragon 670, teda nástupca minuloročnej 660-ky. Aj keď procesor ešte ani nebol predstavený, v benchmarkoch už teraz podáva fantastické výsledky.

Benchmarky nie sú všetko, ale…

Je pravda, že výsledky z benchmarkov majú iba orientačný význam a nemusia odzrkadľovať skutočný výkon procesorov. Tento prípad je ale mimoriadne zaujímavý. Číslami totiž Snapdragon 670 stúpa na päty Snapdragonu 820, vlajkovej lodi z roku 2016. Napríklad v takom RenderScript teste získal skóre až 6458, v single-core teste 1863 a nakoniec v multi-core teste slušných 5256 bodov.

snapdragon 670
Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot / Geekbench
snapdragon 670
Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot / Geekbench

Nenechaj si ujsť
Snapdragon 845 by nemusel byť tak dokonalý ako fanúšikovia očakávajú

Pre porovnanie, zoberme si napríklad také HTC 10. To v RenderScript teste bežne skóruje približne 7000 bodmi, v single core teste 1700 bodmi a v multi-core teste 4200 bodmi. V niektorých smeroch teda procesor dokonca prekonáva vlajkové lode spred dvoch rokov. Podľa dostupných informácií má novinka pozostávať zo štyroch jadier Kryo 360 na frekvencii 2 GHz a z ďalších štyroch Kryo 385 na frekvencii 1.6 GHz.

snapdragon 670
Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot / Geekbench

Zdá sa, že stredná trieda smartfónov tento rok dostane poriadne dravého hráča. Ostáva nám len dúfať, že výrobcovia nebudú voliť lacnejšie a menej výkonné alternatívy, ako tomu bolo minulý rok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom